ЗНО - 2017

ЗНО - 2017 розпочнеться 23 травня і завершиться 16 червня. У минулому 2016 році перші предмети ЗНО випускники складали 5-13 травня. Цей експеримент складання тестів зовнішнього незалежного оцінювання під час навчального року вирішили не продовжувати, тому в поточному році тестування проходитимуть вже після завершення навчального року.

З 6 лютого до 17 березня 2017року відбудеться реєстрація для участі в ЗНО на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Як і раніше, абітурієнт може скласти тести не більше як із чотирьох навчальних предметів. Кількість і перелік предметів на ЗНО-2017 не змінено:українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська та російська мови.

Результати ЗНО з трьох предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року.Один із них обов’язковий, як і 2016 року–українська мова та література, ще один предмет ЗНО-ДПА, аналогічно з минулим роком, випускник вибиратиме з двох : математика або історія України (період ХХ - початок ХХІ століття).

Новація 2017 року – складання ще третього предмету ЗНО з урахуванням результатів як ДПА. Цей предмет випускник обирає довільно із 12 запропонованих. Таким чином Міносвіти реалізує заявлений раніше намір поступово повністю об’єднати складання ДПА і ЗНО.

ЗНО з іноземної не буде обов’язковим, як очікувалося. Прийнято рішення 2017 року провести ще одну апробацію ЗНО з іноземної, перевірити процедуру й тести, забезпечити пункти тестування необхідною технікою для перевірки аудіювання і спеціалістами, які вміють цією технікою користуватися.

Графік проведення ЗНО:

23 травня українська мова і література
25 травня іспанська мова
25 травня німецька мова
25 травня французька мова
29 травня англійська мова
31 травня математика
2 червня історія України
6 червня російська мова
8 червня біологія
12 червня географія
14 червня фізика
16 червня хімія

Результати ЗНО будуть оголошені:

до 15 червня- з української мови і літератури, іноземних мов та математики
до 19 червня- з історії України, російської мови, біології
до 23 червня- з географії, фізики, хімії

Додаткова сесія ЗНО-2017 відбудеться 03-12 липня 2017 року. В ній можуть взяти участь ті, хто не зміг скласти ЗНО під час основної сесії через незалежні від них обставини.

Крім того, для визначення результатів ЗНО-2017 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.

Як ефективно підготуватися до ЗНО?

/Files/images/foto_dlya_vistavok/studenty.jpg

Минає березень. Для школярів це означає, що скоро всі домашні-самостійні-контрольні-підсумкові та інші шкільні турботи залишаться позаду, бо через якихось два з половиною місяця має настати літо, а з ним і довгоочікувані канікули. Але в учнів 11 класів з наближенням літа турбот, навпаки, більшає, адже не за горами зовнішнє незалежне оцінювання.

Дехто вже давно визначився з професією і почав заздалегідь готуватися, налягаючи, так би мовити, на потрібні предмети: відвідувати репетиторів, читати потрібну літературу, виконувати тести з минулорічного ЗНО. А дехто відкладає це на останній місяць, а можливо, й тиждень перед здачею, тішачи себе думкою, що часу в запасі ще вдосталь. Ні для кого не є секретом: щоб отримати гарні результати, необхідно прикласти чимало зусиль не лише ретельно при підготовці до уроків у школі, а й працювати в позаурочний час.

Для початку, перш ніж відповісти на питання «Як підготуватися до ЗНО?», вирішіть для себе раз і назавжди: якою є ваша мета? Що ви хочете отримати в майбутньому? Чого ви взагалі хочете? Грошей? Слави? Вийти заміж за мільйонера? Досягти кар’єрного росту?

Відповівши на ці питання, уявіть бажані цілі. Тепер подумайте, чи зможете ви досягти бажаних цілей без отримання вищої освіти? Якщо ні, то тоді читайте далі.

Куди піти вчитися?

Шукаємо відповідний університет. Дивимося, які потрібні сертифікати ЗНО для вступу. І починаємо діяти. Радимо вам вчитися ближче до дому. Це буде не так витратно для батьківської кишені, та й спеціальності, які пропонують місцеві університети, часом більш цікаві та затребувані.

Спочатку завантажуємо програми тестів 2012 року з потрібних предметів. Варто зазначити, що предметів для підготовки необхідно вибирати на один більше, ніж потрібно. Цим ви застрахуєте себе на той випадок, якщо наберете меншу кількість балів, ніж сподівалися.

Готуватися самому чи з репетитором?

Наймати репетитора чи ні — повинні вирішувати ви. Зважте свої особливості, адже для багатьох самостійна невимушена підготовка може бути ефективнішою та й витрати менші. А для когось, навпаки, краще, коли його підготовку контролюватимуть. Також можна записатися на підготовчі курси в той університет, який ви обрали для вступу.

Якщо ви вирішили готуватися самостійно, то час підготовки до ЗНО повинен займати не менше 1,5-2 години на день. Усі необхідні книги ви можете скачати в Інтернеті або купити в книжкових магазинах. І — вперед!

Настав час поговорити про психологічні особливості проходження тестів ЗНО.

Зовнішнє тестування — це не лише перевірка теоретичних знань, а й значне емоційне випробування, своєрідний стрес. Саме тому важливе значення має психологічна підготовка до іспитів. Окрім знань, впевненість, спокій, вміння слухати інструктора, знання та інтуїція — це запорука успіху при складанні ЗНО, — говорить шкільний психолог Наталія Шовкопляс.

Ось декілька її порад одинадцятикласникам, які допоможуть ефективно підготуватись до ЗНО:

- Плануйте завтрашній день. Заведіть блокнотик, у який щовечора записуйте, що вам треба зробити завтра. І обов’язково перевіряйте, чи все із запланованого встигли.

- Зменште час перегляду телевізора. Ваше життя набагато цікавіше, ніж життя героїв серіалу чи події у світі. Якщо станеться щось глобальне, то ваші друзі, родичі сповістять вас. Не забувайте, вам ще потрібно багато встигнути для свого зоряного майбутнього! Переконайтесь: життя без телевізора є!

- Навчіться відпочивати. Відпочинок теж потрібно занести до списку важливих справ. Тільки після доброго відпочинку, прогулянки відновиться ваша розумова працездатність і здатність запам’ятовувати складний навчальний матеріал.

- Оптимальна тривалість заняття повинна складати 30-40 хвилин. Максимум уваги досягається після 10-15 хвилин від початку роботи. Тривалість перерв у першій половині дня не повинна перевищувати 5-10 хвилин. У другій половині дня тривалість кожної наступної перерви збільшуйте на 5 хвилин.

- Переводьте увагу з одного заняття на інше. Зміна видів роботи усуває одноманітність.

- Визначте пріоритети. Почніть свій день із вирішення важливого завдання. Менш важливі справи залиште на завтра.

- Відмовтеся від будь-яких стимуляторів: кава, міцний чай, енергетичні напої. Нервова система і без цього перенапружена, не варто перевантажувати її ще більше.

- Будьте впевнені у власних силах! Ви розумна, цілеспрямована людина, яка в змозі подолати будь-які труднощі.

Важливі питання

«Якщо я не з’явлюся на одне з тестувань, що буде?»

Не втрачайте свій шанс! Неодноразово траплялися випадки, що абітурієнти під час вступу використовували високий результат тестування з навчального предмета, на який під час реєстрації не сподівалися.

У разі прийняття рішення не брати участь в одному з тестувань Ви маєте повторно пройти процедуру реєстрації для внесення змін до переліку предметів, надіславши разом з реєстраційними документами раніше отриманий Сертифікат ЗНО 2013 року.

У випадку відмови від участі в ЗНО абітурієнт повинен надіслати до регіонального центру оцінювання якості освіти відповідну заяву.

Відсутність відмітки у Сертифікаті ЗНО про участь у тестуванні не є підставою для анулювання інших результатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Але, можливо, Ваша поведінка стане підставою для скорочення кількості навчальних предметів для складання абітурієнтами тестів наступного року, адже держава витратить кошти для забезпечення Вашої участі. в ЗНО. Сподіваємося на Вашу свідому громадянську позицію!

Поради Лілії Гриневич - міністра освіти "Як успішно скласти ЗНО"

Кiлькiсть переглядiв: 1363

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.