П'ять суттєво важливих новацій у проведенні ЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2015 році пройде за тією ж процедурою, що й в попередні роки, за винятком п’яти нововведень, які внесені після ретельного аналізу проведення ЗНО минулих років.
Першою новацією стане у 2015 році проведення ЗНО і ДПА для всіх випускників 11 класів незалежно від того, будуть вони вступати до університетів чи не будуть, за єдиними тестами. Якщо раніше ЗНО і ДПА проводилися для всіх, хто хотів стати студентом, то тепер ця єдина державна підсумкова атестація і ЗНО будуть проводитися для всіх випускників. Необхідною умовою отримати атестат про повну загальну середню освіту є складання ЗНО з української мови. .
Другою новацією буде зміна системи визначення результатів зовнішнього оцінювання. З 2015 року запроваджується нова система, за якою буде визначатися результат тестів - склав ЗНО чи не склав. Сутність полягає в тому, що після кожного оцінювання збиратимуться експерти, які визначатимуть, що ті абітурієнти, які відповіли на енну кількість питань склали ЗНО, а ті, хто не відповіли - не склали».
Ті абітурієнти, які не склали ЗНО, не зможуть подавати документи до вищих навчальних закладів.
Третє нововведення полягатиме у запровадженні у 2015 році тестів двох рівнів з двох предметів - української мови та літератури і математики. Тест рівня А (базового рівня), це менш складний тест, і рівня Б (поглибленого рівня ) - більш складного тесту. Тест, якого рівня повинен привести абітурієнта до вузу, буде визначати сам вуз.
Наступною новацією стане відмова від можливості використовувати сертифікати ЗНО минулих років. Це рішення було прийнято з метою забезпечення рівності доступу до вищої освіти. .
Останнім нововведенням буде відмова від тестів зі всесвітньої історії та світової літератури. Це зумовлене тим, що ці предмети випускники складають дуже рідко, на всю Україну це поодинокі випадки.

Як ефективно підготуватися до ЗНО?

/Files/images/foto_dlya_vistavok/studenty.jpg

Минає березень. Для школярів це означає, що скоро всі домашні-самостійні-контрольні-підсумкові та інші шкільні турботи залишаться позаду, бо через якихось два з половиною місяця має настати літо, а з ним і довгоочікувані канікули. Але в учнів 11 класів з наближенням літа турбот, навпаки, більшає, адже не за горами зовнішнє незалежне оцінювання.

Дехто вже давно визначився з професією і почав заздалегідь готуватися, налягаючи, так би мовити, на потрібні предмети: відвідувати репетиторів, читати потрібну літературу, виконувати тести з минулорічного ЗНО. А дехто відкладає це на останній місяць, а можливо, й тиждень перед здачею, тішачи себе думкою, що часу в запасі ще вдосталь. Ні для кого не є секретом: щоб отримати гарні результати, необхідно прикласти чимало зусиль не лише ретельно при підготовці до уроків у школі, а й працювати в позаурочний час.

Для початку, перш ніж відповісти на питання «Як підготуватися до ЗНО?», вирішіть для себе раз і назавжди: якою є ваша мета? Що ви хочете отримати в майбутньому? Чого ви взагалі хочете? Грошей? Слави? Вийти заміж за мільйонера? Досягти кар’єрного росту?

Відповівши на ці питання, уявіть бажані цілі. Тепер подумайте, чи зможете ви досягти бажаних цілей без отримання вищої освіти? Якщо ні, то тоді читайте далі.

Куди піти вчитися?

Шукаємо відповідний університет. Дивимося, які потрібні сертифікати ЗНО для вступу. І починаємо діяти. Радимо вам вчитися ближче до дому. Це буде не так витратно для батьківської кишені, та й спеціальності, які пропонують місцеві університети, часом більш цікаві та затребувані.

Спочатку завантажуємо програми тестів 2012 року з потрібних предметів. Варто зазначити, що предметів для підготовки необхідно вибирати на один більше, ніж потрібно. Цим ви застрахуєте себе на той випадок, якщо наберете меншу кількість балів, ніж сподівалися.

Готуватися самому чи з репетитором?

Наймати репетитора чи ні — повинні вирішувати ви. Зважте свої особливості, адже для багатьох самостійна невимушена підготовка може бути ефективнішою та й витрати менші. А для когось, навпаки, краще, коли його підготовку контролюватимуть. Також можна записатися на підготовчі курси в той університет, який ви обрали для вступу.

Якщо ви вирішили готуватися самостійно, то час підготовки до ЗНО повинен займати не менше 1,5-2 години на день. Усі необхідні книги ви можете скачати в Інтернеті або купити в книжкових магазинах. І — вперед!

Настав час поговорити про психологічні особливості проходження тестів ЗНО.

Зовнішнє тестування — це не лише перевірка теоретичних знань, а й значне емоційне випробування, своєрідний стрес. Саме тому важливе значення має психологічна підготовка до іспитів. Окрім знань, впевненість, спокій, вміння слухати інструктора, знання та інтуїція — це запорука успіху при складанні ЗНО, — говорить шкільний психолог Наталія Шовкопляс.

Ось декілька її порад одинадцятикласникам, які допоможуть ефективно підготуватись до ЗНО:

- Плануйте завтрашній день. Заведіть блокнотик, у який щовечора записуйте, що вам треба зробити завтра. І обов’язково перевіряйте, чи все із запланованого встигли.

- Зменште час перегляду телевізора. Ваше життя набагато цікавіше, ніж життя героїв серіалу чи події у світі. Якщо станеться щось глобальне, то ваші друзі, родичі сповістять вас. Не забувайте, вам ще потрібно багато встигнути для свого зоряного майбутнього! Переконайтесь: життя без телевізора є!

- Навчіться відпочивати. Відпочинок теж потрібно занести до списку важливих справ. Тільки після доброго відпочинку, прогулянки відновиться ваша розумова працездатність і здатність запам’ятовувати складний навчальний матеріал.

- Оптимальна тривалість заняття повинна складати 30-40 хвилин. Максимум уваги досягається після 10-15 хвилин від початку роботи. Тривалість перерв у першій половині дня не повинна перевищувати 5-10 хвилин. У другій половині дня тривалість кожної наступної перерви збільшуйте на 5 хвилин.

- Переводьте увагу з одного заняття на інше. Зміна видів роботи усуває одноманітність.

- Визначте пріоритети. Почніть свій день із вирішення важливого завдання. Менш важливі справи залиште на завтра.

- Відмовтеся від будь-яких стимуляторів: кава, міцний чай, енергетичні напої. Нервова система і без цього перенапружена, не варто перевантажувати її ще більше.

- Будьте впевнені у власних силах! Ви розумна, цілеспрямована людина, яка в змозі подолати будь-які труднощі.

Важливі питання

«Якщо я не з’явлюся на одне з тестувань, що буде?»

Не втрачайте свій шанс! Неодноразово траплялися випадки, що абітурієнти під час вступу використовували високий результат тестування з навчального предмета, на який під час реєстрації не сподівалися.

У разі прийняття рішення не брати участь в одному з тестувань Ви маєте повторно пройти процедуру реєстрації для внесення змін до переліку предметів, надіславши разом з реєстраційними документами раніше отриманий Сертифікат ЗНО 2013 року.

У випадку відмови від участі в ЗНО абітурієнт повинен надіслати до регіонального центру оцінювання якості освіти відповідну заяву.

Відсутність відмітки у Сертифікаті ЗНО про участь у тестуванні не є підставою для анулювання інших результатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Але, можливо, Ваша поведінка стане підставою для скорочення кількості навчальних предметів для складання абітурієнтами тестів наступного року, адже держава витратить кошти для забезпечення Вашої участі. в ЗНО. Сподіваємося на Вашу свідому громадянську позицію!

Поради Лілії Гриневич - голови комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти "Як успішно скласти ЗНО"

Кiлькiсть переглядiв: 634

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.