/Files/images/zahodi_6/nim.png НІМЕЦЬКУ ВИВЧАЙ! СВІТ ПІЗНАВАЙ!

Огляд ресурсів з вивчення німецької мови.

Не лише Німеччина, але і Швейцарія, Люксембург, Австрія та Ліхтенштейн стануть ближчими, якщо оволодіти німецькою мовою. До того ж, німецька займає друге місце у світі за кількістю написаних цією мовою наукових праць та художніх текстів. І попри те, що із «милозвучності» німецької мови доволі часто жартують, ця мова насправді має свою родзинку. Для тих, хто вирішив оволодіти чи покращити свої знання із німецької, ми підготували перелік ресурсів, які допоможуть вчитися за комп’ютером, чи навіть у маршрутці із планшетом або телефоном.

Німецька як для людей, що не знають жодного слова німецькою, так і вправи для середнього рівня пропонують на сайті easy-online-german.com. На сайті розмішено матеріали від вчителя німецької із Німеччини. Більшість із матеріалів, що тут викладені можна завантажити безкоштовно.

Якщо говорити про вивчення німецької мови за комп’ютером, то не можна не згадати два доволі популярних безкоштовних ресурси: Goethe Institut та DW.de.

Особливістю DW.de є те, що цей ресурс постійно поповнюється свіжими навчальними текстами та завданнями. Він розрахований для учнів різних рівнів. Ви зможете періодично отримувати актуальні новини і тексти, що відповідають власне вашому рівню знань німецької. Позитивом цього ресурсу є те, що окрім текстів тут є також і відео, що допоможе сприймати розмовну мову та запам’ятати, як правильно вимовляють слова.

Навчання з іграми

А от на сторінці Goethe Institut у закладці «Безкоштовні німецькі вправи» можна знайти посилання на навчальні ігри, які можна завантажити для телефону чи планшета в Google Play та App Store. Важливо, що тут пропонують як програми для початківців, що допоможуть вивчити основні слова та фрази, так і для більш просунутих у німецькій мові учнів. На сторінці також є можливість завантажити безкоштовний словник, та зареєструватися для спільного навчання із інтерактивними навчальними іграми і спілкування з однодумцями та експертами.

До слова, чимало навчальних програм та навчальні ігри можна завантажити також на Google Play та App Store, просто задавши у пошук Deutsch. Тут можна знайти продукти на будь-який смак - ігри, книги, музику та фільми німецькою. Програми можна завантажити як на платній основі, так і безкоштовно.

Навчання з відео

Підтягувати свої мовні знання, одночасно переглядаючи цікаві кінострічки, однак, щоб перегляд цікавих фільмів був більш корисним, а фільми більш зрозумілими - варто дивитися їх із субтитрами. Доволі великий вибір субтитрів є на сайті tvsubs.net. Тут можна знайти не лише німецькі субтитри, але і англійські, українські, російські , польські, тощо. До слова, найкраще для вивчення німецької переглядати відео саме із німецькими субтитрами - так вам не доведеться постійно «перемикати» мозок між німецькою та українською.

Ще одна рекомендація - переглядаючи фільми із навчальною метою варто озброїтися папером та ручкою. Так ви зможете швидко записати нові слова чи вирази - це допоможе вам назавжди закарбувати їх у пам’яті.

Якщо ж ви хочете підтягнути знання та розширити словниковий запас у певній галузі (скажімо, вас цікавить здоров’я, тварини, кулінарія, тощо) Вам допоможе ресурс wdr.de, що пропонує цікаві передачі на актуальні теми із субтитрами.
У медіатеці на цьому сайті можна посортувати відео за тегами, і обрати те, що вам найбільш цікаво чи потрібно. До слова, на цьому сайті також можна прослуховувати радіо та читати новини. А у закладочці «Телебачення» можна переглядати не лише передачі, а також фільми та німецькі серіали.

Audio Lingua

Найкращий спосіб вивчити мову – постійно читати тарозмовляти німецькою, а також слухати носіїв мови. Audio Lingua дає таку можливість, адже це ресурс із короткими (максимум 2 хвилини) записами німців, що розмовляють на повсякденні теми. Вони розповідають про сім’ю, погоду, їжу та навіть політичні вподобання. Аудіо розділені за рівнями: як бонус, можна знайти подкасти на різних німецьких діалектах.

TestDaF

Ресурс для самостійної підготовки доTestDaF(тест з німецької мови як іноземної), що згодиться для вступу на німецькомовну програму в університеті. На сайті зібрана вся необхідна інформація про іспит і пробні завдання до кожної частини.

Deutschlernerblog

Deutschlernerblog – ресурс з великою базою граматичних вправ, завданнями, що тренують сприйняття мови на слух і читання на всіх рівнях володіння мовою. Також можна знайти ігри для швидкого запам’ятовування слів, посилання на німецькі відео, музику та ще багато корисних і цікавих матеріалів.

Deutsch lernen

Чудовий ресурс для тих, хто любить самостійно організувати навчальний процес. Спершу ти можеш пройтикороткий тестдля визначення рівня мови, а потім перейти до граматичних вправ, де пояснюються певні правила. І наостанок – почитати цитати великих людей німецькою.

Free German lessons

Ресурс для самостійного навчання у формі тематичних відео, повільно начитаних новин, текстів і навіть вікторин. Крім цього, тут є такі потрібні граматичні таблиці. Проте систему навчання слід організувати самостійно

Німецька від BBC

Гайд від ВВС для початківців і просунутих знавців німецької. Сайт пропонує визначитирівень мовита можливість вивчити базову лексику, щоб розповісти хто ти, звідки приїхав. На ресурсі також знайдуться книги з граматики та численні вправи.

АНГЛІЙСЬКА ОНЛАЙН

Duolingo

Вивчайте англійську мову лише 5хвилин на день за допомогою занять у формі гри. Ефективність платформи Duolingo науково доведено, тому вона чудово підходить для учнів початкового рівня, які хочу здобути базовий рівень знання мови, а також для всіх, хто прагне попрактикувати навички читання, письма й говоріння.

/Files/images/zahodi_6/Без імені 67.png

Не обов'язково подорожувати. Якщо вам потрібно зануритися в іноземну мову, її можна слухати, зокрема, за допомогою ресурсу Tunein.com, де зібрано понад 100000 іноземних радіостанцій. З такою назвою є і безкоштовний мобільний додаток. Також можна використовувати відеоролики наYouTube Trends Dashboard чи фільми та серіали іноземними мовами.

Наступним кроком є спілкування з носіями мови. Взагалі, якщо мета вивчення мови – це спілкування на ній, то цей пункт має бути одним з перших. Якщо ви починаєте вчити іноземну мову, небагато часу піде на вивчення базових слів і повторення того, що ви вже знаєте, а після цього одразу слід приступати до розмов… Знайти носія мови для розмов не так вже й складно, наприклад, на сайті Italki.com можна знайти професійних викладачів, неформальне навчання і просто співрозмовників.

Не витрачайте кошти. Найкращі ресурси – безкоштовні.Багато знань можна справді отримати безоплатно. На Duolingo є хороші безкоштовні куси іноземних мов. Тут все представлено в ігровій формі. На BBC languages можна вивчити основні фрази понад 40 мов. За допомогою сервісу Interpals можна знайти товариша для переписки з іншої країни, а на My Language Exchange можна знайти людей для переписки, які вивчають ту ж мову, що й ви.

Дорослим легше вивчати іноземні мови, ніж дітям.Маючи запас ресурсів для вивчення мови, треба вирішити основну проблему: це сумнів у власних можливостях та неправильна оцінка свого потенціалу. Як показує дослідження Університету Хайфи, дорослим краще даються іноземні мови, ніж дітям. На відміну від дітей, дорослі інтуїтивно розуміють правила. Тому здаватися не варто.

Поповнюйте свій словниковий запас з допомогою мнемоніки. Механічного повторювання недостатньо. Попри те, що часто повторюване слово може карбуватись у вас в пам’яті. Проте для сів, які складно запам’ятовуються, можна використовувати мнемоніку – мистецтво запам’ятовувати. Наприклад, придумати коротку смішну історію, яка буде асоціюватися з цим словом. А також можна використовувати ресурс memrise.com.

Кiлькiсть переглядiв: 3232

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.