/Files/images/zahodi_5/завантаження.jpg /Files/images/zahodi_6/Romen.png /Files/images/2019/100book.jpg

/Files/images/foto_dlya_vistavok/edina_ukrajia.jpg

/Files/images/zahodi_6/IMG_20170131_121546_HDR.jpg
Кожен з нас може отримати в бібліотеці душевний спокій, втіху в печалі, моральне задоволення і щастя, якщо вміє володіти тим дорогоцінним ключем, який відкриває таємничі двері цієї скарбниці, - писав Джон Леббок, англійський археолог та етнограф.

Відеопрезентація національної програми "Дія. Цифрова освіта" в бібліотеках Роменської міської централізованої бібліотечної системи

/Files/images/2021/Безымянный.png7.png

Кожна нова книга – це завжди нове знайомство, нові герої, нові імена. Від Українського інституту книги надійшли до нашої бібліотеки твори для дітей та підлітків: казки, смішні історії, улюблені комікси, фентезі, світові бестселери, пригодницькі твори, фантастичні історії, детективи, документальні нариси про видатних людей, пізнавальні та енциклопедичні видання тощо.
Тож чекаємо в бібліотеці на маленьких та дорослих читачів!!!

/Files/images/2021/154780221_1302570906780730_2257953872970187844_o.jpg 25 лютого Роменська центральна міська бібліотека для дорослих імені Бориса Антоненка-Давидовича приймала в гостях високоповажну делегацію Embassy of Latvia in Ukraine/ Посольство Латвійської Республіки в Україні на чолі з Надзвичайним та Повноважним послом Юрісом Пойкансом/ Juris Poikāns.
У відповідь на лист-звернення з проханням про допомогу в поповненні фонду пункту європейської інформації бібліотеки, пан посол виявив особисте бажання завітати до нашого міста і подарувати друковані видання про історію, традиції, сьогодення Латвії, чим неабияк зворушив колектив книгозбірні.
Шанованих гостей супроводжували в ході візиту до бібліотеки міський голова — Олег Стогній, заступник міського голови — Олена Юракова, начальник відділу культури — Тетяна Баляба.

/Files/images/2021/154802856_1302571463447341_2403986192116015635_o.jpg

/Files/images/2021/155335933_1302662076771613_6280210627989120532_o.jpg

Високоповажна делегація ознайомилася з роботою пункту європейської інформації, що діє в бібліотеці, завдяки перемозі в проєкті УБА за підтримки ЄС «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках».

/Files/images/2021/154852864_1302571353447352_8420320336173025049_o.jpg
На зустріч з послом Латвійської республіки завітали учні шкіл, що є активними членами євроклубів та лідери місцевого самоврядування Роменської ТГ.
/Files/images/2021/153937159_1302571386780682_5598902913739753868_o.jpg Посол в ході зустрічі наголосив на тому, що Латвія зацікавлена у співпраці з Україною, адже вона активно розширює свої міжнародні відносини та поглиблює культурні, економічні зв’язки між державами. Учнів шкіл цікавили не лише відповіді на питання пов’язані з освітньою системою Латвії, а й розвиток спортивної інфраструктури, соціальної сфери, міждержавних стосунків.

На завершення зустрічі Юріс Пойканс закликав молодь вивчати мови та бути відкритими для світу.


Віртуальні поетичні читання "Мелодія слова" до 150 річниці з дня народження Лесі Українки

Вірш Лесі Українки "Плине білий човник" читає ученицю 2-го "Б" класу Роменської СЗОШ 2 ім А.Ф.Йоффе Софія Скрипка. Більше

16 січня – Всеукраїнський день пам’яті “кіборгів”. Україна вшановує захисників Донецького аеропорту.

Оборона Донецького аеропорту вже увійшла в історію України, яка тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року і стала символом незламності та мужності українських військових. Всі ці дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російських окупаційних військ та проросійським бойовикам, затято відстоюючи малесенький клаптик української землі. Дізнайтеся більше про ці події у відеорепортажі "Кіборги. Маємо пам'ятати!"

/Files/images/2020/ні.png


В рамках Всеукраїнського тижня права,з метою підвищення рівня правової культури підлітків, поінформованості щодо конституційних прав та можливостей їх захисту, пропонуємо ознайомитися з пам'яткою "Свої права знаєш - себе захищаєш".
Друзі, знайомтеся з інтерактивною презентацією "5 книг, які вчать ніколи не здаватися".

Бувають дні, коли вся несправедливість світу падає на Ваші плечі і здається, що найкраще зараз опустити руки і припинити боротьбу. І часто в ці моменти головне - не почати жаліти себе, а здригнутися і йти далі. Ці книги дадуть вам ляпасів і повернуть до життя, нагадавши, що здаватися не можна. Тому що самий темний час завжди настає перед світанком. Натискаючи на інтерактивні мітки, Ви дізнаєтеся про сильних духом людей.

/Files/images/2020/книги.png

В 1840 році у Петербурзі вийшло перше видання «Кобзаря» Тараса Шевченка.

Пропонуємо Вам ознайомитися з інтерактивною пам'яткою, підготовленою з нагоди 180 річчя виходу першого видання "Кобзаря" Т.Г. Шевченка.

/Files/images/2020/ш.png

7 грудня - 120 років Катерині Білокур

Її життєпис — то як роман, сповнений драматизму, де було й нерозділене кохання і чиєсь нерозуміння, де були й конфлікти з близькими людьми, і причиною всьому була та ж таки одержимість, нездоланна відданість мистецькому покликанню.

Пропонуємо дізнатися більше про нашу співвітчизницю, переглянувши інтерактивну презентацію "Життя в обіймах квітів".

/Files/images/2020/б.png

5 грудня - День волонтера

Волонтерство – це не робота, а покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання - те, що веде волонтерів вперед.

Пропонуємо ознайомитись з відео-презентацією: "Творімо добро разом".

/Files/images/2020/м.png


30 листопада - день народження Вінстона Черчилля — прем'єр-міністра, який привів Великобританію до перемоги у Другій Світовій війні. Політик із сигарою був гострим на язик, кепкував з Хрущова і вирятував із Сибіру автора улюбленого коньяку. Цитати харизматичного британця добре відомі сучасникам. Однак, його біографія залишається невичерпним джерелом цікавих фактів! Пропонуємо познайомитися з деякими з них у відео, підготовленому відділом обслуговування бібліотеки.

/Files/images/2020/Безымянный.png

До 87-их роковин Голодомору в Україні, жертв якого вшановують кожної четвертої суботи листопада (цьогоріч — це 28 листопада) ЦМБ для дорослих представляє віртуальний екскурс в історію: "Історія у фотографіях. Трагедія Голодомору", підготовлений відділом обслуговування. Закликаємо всіх зберегти пам'ять про невинно убієнних, зберегти правду про геноцид українського народу.

/Files/images/2020/Голодомор.png

27 листопада виповнюється 125 років з моменту заснування, згідно заповіту шведського хіміка Альфреда Нобеля, Нобелівської премії. До Вашої уваги віртуальний репортаж присвячений цій вагомій події для світової науки, підготовлений працівниками відділу обслуговування ЦМБ для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича.

/Files/images/2020/Нобель.png

16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності.

Чи замислювалися ви коли-небудь над питаннями толерантності? Чи є терпиме ставлення до людей ознакою Вашої особистості? Чи відчуваєте Ви толерантне ставлення до себе? Дізнайтеся про це більше, познайомившись з відео-пам'яткою "Толерантність - гармонія у різноманітті".

/Files/images/2020/тол.png

/Files/images/2020/карта.png

Карта на сервісі Google-maps "Історія назв вулиць м. Ромни на Google- карті" створена працівниками відділу обслуговування бібліотеки.

ВИВЧАЙТЕ ІСТОРІЮ РІДНОГО МІСТА РАЗОМ З НАМИ!!!

/Files/images/2020/нові книги червня.png

/Files/images/2020/Біблія.png

Друзі!!!До Всесвітнього року БІБЛІЇ, пропонуємо познайомитися з маловідомими фактами про найвидатнішу книгу-пам’ятку в історії людства, яка увібрала народну мудрість та втілила моральні основи людського життя.Платформа онлайн-курсів Prometheus відкрила більше 100 безкоштовних занять для дистанційного навчання.

Курси WiseCow
Онлайн-відеолекторій WiseCow з лекціями з літератури, кіно, мистецтва, музики, журналістики, театру, історії, моди і соціуму.

ВУМ online
Перша дистанційна платформа громадської освіти Відкритий Університет Майдану (ВУМ) пропонує безкоштовні освітні курси від провідних викладачів бізнес-шкіл, громадського сектора, оформлені у формі відео-лекцій, практичних завдань і контрольних питань.

Курс Coursera від професорів Стенфордського університету
З 12 березня по 31 липня відкрито безкоштовний доступ до більш як 3800 курсів і 400 спеціалізацій від провідних університетів і компаній світу і серед них Лондонський університет, Єльський університет, Університет Джонса Гопкінса, IBM, Google, Intel і ін.

Українське кіно онлайн

Takflix
На першій українській стрімінговій платформі Takflix, що працює в пілотному режимі і дозволяє легально дивитися українське кіно, знаходяться в доступі вже чотири фільми. Якщо ви вже «об'їлися» трендових серіалів і фільмів, у вас є можливість подивитися хороше українське кіно.

Українські онлайн-бібліотеки

Слухай
Перша в Україні онлайн-бібліотека аудіо-книг Слухай.

Бібліотека Інституту національної пам’яті
Український інститут національної пам’яті виклав у вільний доступ всі книги, видані під його егідою в електронному форматі.


25 лютого народилася відома українська письменниця, поетеса Лариса Косач-Квітка, яка творила під псевдонімом Леся Українка.
З нагоди Дня народження поетеси, пропонуємо здійснити віртуальну подорож Google-картою, створеною працівниками бібліотеки, по пам'ятним місцям життя Лесі Українки, яку називають геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції.

/Files/images/2020/Карта.png

План роботи відділу обслуговування на I квартал 2020


/Files/images/2019/67.png Друзі! Теперішнє медіа суспільство — це суспільство 2.0.Тобто інформаційне суспільство, яке спілкується, ділиться інформацією, отримує нові знання, влаштовує соціальні акції та флешмоби у віртуальному просторі.

Споживачі інформації у медіа та соціальних мережах, які водночас є і її творцями,повинні почати критичніше ставитися до повідомлень у ЗМІ, не вірити усьому, що опубліковано, перевіряти інформацію у кількох джерелах, щоб уникнути поширення фейків, тобто неправдивих новин.

Спробуйте зіграти в віртуальну гру-вікторину "Медіазнайко". Подолавши всі етапи та виконавши всі завдання цієї гри-вікторини, кожен може дізнатися про історію медіа, про якісний продукт «медіа», як сприймати новини, фільми та статті, і багато іншої корисної інформації.

ВЕБ-ПРОЕКТ "ЇМ У ВІКАХ СУДИЛОСЯ БЕЗСМЕРТЯ: ГЕРОЇ РОМЕНЩИНИ"

/Files/images/zahodi_6/ATO.GIF

Друзі, пропонуємо пограти в інтерактивну гру "Славні імена Роменщини"

/Files/images/zahodi_6/Славні імена Роменщини.png

НАЦІОНАЛЬНА «ГАРЯЧА» ЛІНІЯ

з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації з безкоштовними номерами:

0 800 500 335 (зі стаціонарних) 386 ( з мобільного)

Національна «гаряча» лінія працює цілодобово, анонімно та конфіденційно, консультації абонентам надаються інформаційного, правового та психологічного характеру.
Телефонуй на Національну «Гарячу лінію» з питань протидії насильству та захисту прав дитини, щоб отримати допомогу – 386 (безкоштовно для абонентів МТС та Київстар).

До уваги учнів та студентів!

Шлях у Європу починається з європейської освіти. Багато хто вважає, що найоптимальніше таку освіту в Європі й отримати. Навчатися за кордон чи ні, і чому? У якій країні це зробити краще? Які плюси й мінуси такої освіти?

Якщо Ви бажаєте скористатися безмежними можливостями, що надають міжнародні освітні програми та навчання за кордоном, то скористайтеся

Експрес – довідковою службою : «Хочеш дізнатися про європейську освіту, навчальні, стажувальні програми? запитай у нас».

Метою даної послуги є можливість надати Вам загальну та більш детальну інформацію щодо можливостей навчання, стажування, співпраці з навчальними, дослідницькими закладами в ЄС. Надсилайте свої запити на електронну скриньку бібліотеки library-romny@ukr.net та отримуйте відповіді.

Будьте активними та мобільними!

Пам'ятаймо Шевченка! Думаємо про Україну!

/Files/images/10logo.jpg

І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люди на землі

("І Архемед, і Галілей..." 1860 р.)


ДО УВАГИ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ТА УЧАСНИКІВ АТО

На сайті розміщена інформація для громадян, які переселяються з тимчасово окупованої території АР Крим та районів ведення антитерористичної операції в інші регіони України.

Шановні користувачі!

Завдяки новітнім технологіям наша бібліотека пропонує адміністративні послуги в новому форматі. Скористатися ними можна через інтернет тут/Files/images/e-logo.jpg


Дякуємо EDUKIT за наш сайт

/Files/images/Romny.png

/Files/images/Оболонський район.png

/Files/images/bibliomist_t.jpg/Files/images/Програма сприяння Парламенту.png /Files/images/biop_m.png