Фонди бібліотеки поповнилися великою кількістю книг сучасних українських авторів, серед яких твори-лауреати Всеукраїнської літературної премії "Коронація слова" та премії "Книга року ВВС Україна" та творами цікавих зарубіжних авторів.

Запрошуємо Вас до цікавого та змістовного читання!

/Files/images/vrtualna_vistavka/69.png Белімова, Т. Вільний світ [Текст]: Роман / Т. Белімова. – Х., 2014. – 272с.

З українською історією непросто. З нею не можна на "ти". Вона, історія, не любить фамільярності. Але її треба оповідати і краще за все у особах. І розпочати можна так: жили-були три сестри... Проте казки не буде. Буде лише сувора дійсність. Існуватимуть родини, яких нещадно переламає колесо війни. Єфрем і Георгій - дві долі, два життєвих вибори, два способи мислення й існування.
Вільний світ існує, чи це лише вигадана і приємна метафора?
/Files/images/vrtualna_vistavka/33.png Борітеся – поборите! [Текст]: Поетика революції. – Х., 2014. – 96с.

Ольга Уліщенко упорядкувала вірші поетів різних поколінь, поєднаних спільною ідеєю: боротьбою за незалежність, свободу і соборність України. Ці вірші – різні за настроєм: тут і туга за полеглими в нерівному бою, і світла віра в перемогу.


/Files/images/vrtualna_vistavka/65.png Вдовиченко, Г. Пів'яблука [Текст]: Роман / Г. Вдовиченко. – Х., 2013. – 208с.

Роман про долі чотирьох подруг, які мешкають у Львові: редактора Галини, дизайнера Ірини, коректора Магди та телеведучої Луїзи. Одного разу їм до рук потрапляє дивний сувенір - дерев'яне яблуко, яке давній майстер зробив з секретом. Щойно це яблуко опиняється в кожної з героїнь, її життя змінюється, потаємні бажання стають реальністю.
/Files/images/vrtualna_vistavka/67.png Гранецька, В. Тіло [Текст]: Роман / В. Гранецька. – Х., 2013. – 320с.

Мрія про вічну молодість завжди приваблювала людство. Вона залишалася недосяжною, аж поки корпорація «ТІЛО™» не розробила унікального методу продовження життя шляхом… переселення душ. У світі, де панує сила гаманця, твоє тіло належить тобі, аж доки хтось не захоче його придбати… Колись Юрій боровся за свободу в Україні, тепер він доктор Паскуда — головний лікар славнозвісної корпорації. Спогади про минуле життя не дають йому спокою, і він розшукує Іванку, дівчинку, яка разом з ним зростала та була примусом вивезена з України для участі в перших експериментах. Намагаючись виправити помилки минулого, Юрій зустрінеться з пекельним ворогом — людською жагою жити вічно…


/Files/images/vrtualna_vistavka/64.png Гуменюк, Н. Коханий волоцюга [Текст]: Збірка оповідань / Н. Гуменюк. – Х., 2014. – 224с.

Романтичні, зворушливі та приголомшливі історії кохання відвідомої письменниці!
Вісім повістей про кохання, які пронизують кожне серце, зігрівають добротою і дарують спокій та гармонію. У кожного з нас є історія, переживши яку розумієш, що вже ніколи не будеш таким, як раніше. Книжка — це спогади про життя і роздуми про кохання, які допоможуть зрозуміти себе і навчитися пробачати...
Він любить дикий присмак мандрів і понад усе цінує волю, але з усіх усюд знову і знову повертається до тієї, яка так і не сказала йому: «Залишся!»...
Старша сестра давно викинула цього каліку і з квартири, і зі свого холодного серця, а вона їде до нього, щоб залишитися поряд з коханим назавжди...
Невиліковна хвороба забирає у жінки пам`ять, але не може забрати її саму у того, хто готовий заради неї на все...

/Files/images/vrtualna_vistavka/42.png Гурницька, Н. Мелодія кави в тональності кардамону [Текст]: Роман / Н. Гурницька. – Х., 2015. – 400с.

Драматична історія забороненого кохання юної дівчини до набагато старшого за неї одруженого польського шляхтича, яка розгортається в атмосфері Львова XIX сторіччя! Що це — мінлива пристрасть чи справжні почуття? Для неї — це перше кохання, для нього — мабуть, уже й останнє...Чи отримають закохані шанс змінити власну долю, залишитись разом і чи взагалі можливо побудувати щастя, балансуючи на краю прірви та порушуючи всі можливі заборони?


/Files/images/vrtualna_vistavka/12.png Дереш, Л. Поклоніння ящерці: Як знищити ангелів [Текст]: Роман / Л. Дереш. – Х., 2012. – 189с.

Ця повість вийшла друком у журналіЧетверуже після того, якюний вундеркіндукраїнської літератури почав завойовувати читацьку аудиторію романомКульт”, хоча хронологія написання цих творів зворотна.“Деякі з героївдругого планув цьому романі стали повноцінними персонажами романуКульт”, а певні сюжетніходинабули там цікавого розвитку”, – написано у видавничій анотації, і це зовсім не означає, що характеристики персонажів і сюжетні ходи вПоклонінні ящірціменш цікаві, ніж уКульті”.НиніКультробить карєру на Заході, книга вийшла в німецькому та польському перекладах, готують польський переклад третьої книги Любка ДерешаАрхе”.Мідні Буки, Дзвінка, Корій, брутальні тінейджерські ігри, Джим Моррісон, алкоголь, трава, романтичні вечори та ночі на верандівсі ці впізнавані читачамКультукуліси знову зявляються вПоклонінні ящірці”. Той самий лірично-іронічний стиль, цитування класиків і майже класиків, та сама орієнтованість на молодіжну аудиторію. І, звичайно, цілком анахронічна, але від того не менш зворушлива і приваблива романтичність./Files/images/vrtualna_vistavka/50.png Дашвар, Л. Мати все [Текст]: Роман/Л. Дашвар. – Х., 2014. – 336 с.

Здавалося б, професорській доньці Лідочці Вербицькій пощастило: турботлива мама, коханий чоловік, гарна квартира, грошей вдосталь, — якби не таємниця… Вона дізнається, що забите сільське дівча, куплене для сексуальних утіх її брата Платона, — не єдина маріонетка в руках їхньої матері! Підступ і брехня — ось на чому мати побудувала свою родинну ідилію! Але власного щастя Ліда зречеться сама… Мати все — і все втратити!
/Files/images/vrtualna_vistavka/49.png Дашвар, Л. РАЙ. Центр [Текст]: Роман / Л. Дашвар. – Х., 2014. – 272с.

Чи можна досягти успіху, не зрадивши себе? Чи можна здійснити мрію, не втративши гідність, самоповагу? Студентка Люба була впевнена, що їй це по силах. Вона вчиться, працює в заможній родині прибиральницею і навіть змогла приборкати нахабну господиню розкішної квартири, яка спершу знущалася з неї. Але несподівано перед дівчиною постає вибір — залишатися бідною гордою і самотньою чи бути поруч з коханим хлопцем, мати якого — та сама жінка, в якої вона працює...
/Files/images/vrtualna_vistavka/32.png Дашвар, Л. Село не люди [Текст]: Роман / Л. Дашвар. – Х., 2014. – 270с.

«Село не люди» — перший роман сучасної української письменниці Люко Дашвар, виданий у 2007 році видавництвом Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля». У ньому описується життя людей одного депресивного українського села. У селі все про всіх знають. Нічого не приховаєш. Тим більше — палку пристрасть дівчини-школярки Катерини до одруженого чоловіка Романа, батька її однокласника Олександра. Але невдовзі хлопець гине. У його трагічній смерті звинувачують Катю. Дівчина страждає. Та біда одна не ходить… Куди подітися засудженій громадою, наляканій та самотній Каті? Чим завершаться поневіряння нової Лоліти? Чи знайде вона своє щастя? Чи вистоїть під жорстокими ударами долі? Всевишній знає правду і не покине невинну душу на поталу юрбі.Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва.


/Files/images/vrtualna_vistavka/28.png Дочинець, М. Многії літа. Благії літа [Текст] / М. Дочинець. – Мукачево, 2012. – 144с.

Заповіді 104-річного Андрія Ворона-як жити довго в здоров’ї, щасті і радості.

/Files/images/vrtualna_vistavka/59.png Жадан, С. Ворошиловград [Текст]: Роман / С. Жадан. – Х.. 2012. – 442с.

Одного разу ти дізнаєшся, що твій брат зник у невідомому напрямку, приятелі займаються фінансовими аферами, а бізнес намагаються перекупити представники незрозумілих структур. Реальність виявляється хисткою та зникомою, життя робить крок убік, і ти несподівано опиняєшся поміж своїм минулим, де на тебе чекають друзі, й майбутнім, де на тебе чекають вороги. «Ворошиловград» - роман жорсткий, меланхолійний та реалістичний. Наскільки взагалі реалістичним може бути соцреалізм. Вони приходять і забирають у тебе все, що тобі належить. Вони позбавляють тебе твоєї свободи й твоєї території. Вони забирають у тебе твоє минуле і твою пам ’ ять. І все, що ти можеш їм протиставити – це свою любов і свою ненависть. Ну, і свої кримінальні навички.


/Files/images/vrtualna_vistavka/29.png З непокритою головою [Текст]: Укр. жіноча проза. – К., 2013. – 416с.

У антології «З непокритою головою» (видавництво "Комора") зібрано новелістику 16 найвідоміших українських авторок модерністської й постмодерністської доби, серед яких: Ольга Кобилянська, Леся Українка, Катря Гриневичева, Ірина Вільде, Ніна Бічуя, Любов Пономаренко, Євгенія Кононенко, Галина Пагутяк, Марія Матіос, Людмила Таран, Оксана Забужко, Оксана Луцишина.Ці твори репрезентують жіночий погляд на світ та нову, власну ієрархію цінностей.Тут відображено досвід емансипанток і революціонерок десятих років, зміну вартостей у міжвоєнний період, врешті, складність пошуку нової ідентичності у пострадянські десятиліття./Files/images/vrtualna_vistavka/17.png Забужко, О. Тут могла бути ваша реклама [Текст] : Збірка / О. Забужко. – Х.. 2014. – 320с.

У нову книжку відомої української письменниці вміщено популярний роман «Польові дослідження з українського сексу», що вже став сучасною класикою (це 12-те його перевидання), та вибрані оповідання 1981–2013 років, частина яких друкується вперше.

/Files/images/vrtualna_vistavka/18.png Забужко, О. Музей покинутих секретів [Текст] : Роман / О. Забужко. – К., 2013. – 832с.

Музей покинутих секретів - новий роман Оксани Забужко, над яким письменниця працювала багато років, перші критики вже встигли назвати шедевром, а авторку порівняти з Достоєвським і Томасом Манном. Це — сучасний епос сучасної України: родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюють період від 1940-х років до весни 2004-го. Велика література і жорстока правда — про владу минулого над майбутнім, про кохання і смерть, про споконвічну війну людини за право бути собою./Files/images/vrtualna_vistavka/70.png Івченко, В. Химери Дикого поля [Текст]: Роман / В. Івченко. – Х., 2014. – 336с.

Карколомний детектив, в якому непередбачувана інтрига переплітається з історією і подорожами у часі Івченко кидає історії художній виклик. Тут є «Небесна Січ», ФСБ, «територія між Україною й Росією, яка нікому не належить». Розбиратися в цьому доведеться героям — Краснодарові Горностаєву та його подрузі.
/Files/images/vrtualna_vistavka/53.png Ірванець, О. Загальний аналіз [Текст]: Оповідання, повість / О. Ірванець. – Х., 2010. – 219с.

Оповідання і повість, що складають нову збірку «Загальний аналіз», написані протягом останнього десятиліття. Цвинтар, приміська електричка, підземелля Київського метрополітену, кручі над Дніпром – ось декорації, у яких відбувається дія. Велетенська ящірка Очамимря, що залюбки ковтає людей, львівський нічний сторож у музеї, до колекції якого потрапила Українська Ідея, медсестри та санітари психоневрологічного відділення лікарні, які мають безмежну владу над хворими, – це персонажі творів О. Ірванця, що фантасмагорично віддзеркалюють наш з вами реальний світ./Files/images/vrtualna_vistavka/56.png Ірванець, О. Мій хрест [Текст]: Вірші / О. Ірванець. – Х., 2010. – 122с.

Ця книжка є найповнішою на сьогодні збіркою віршів Підскарбія «Бу-Ба-Бу»: від текстів, яким уже близько трьох десятиліть, і до написаних в останні роки. Твори, зібрані під однією обкладинкою, яскраво характеризують особистість автора з різних боків. Тож вибагливий поціновував поезії знайде тут і тонкі ліричні мініатюри, і закличну віршовану публіцистику, і гостру сатиру, що її вістря скероване в бік тих поодиноких недоліків, які ще почасти присутні в нашому житті. Поезія Ірванця може подобатсь чи дратувати – але вона ніколи не залишає читача байдужим./Files/images/vrtualna_vistavka/57.png Ірванець, О. Рiвне / Ровне (Стіна) [Текст]: Роман / О. Ірванець. – Х., 2010. – 219с.

Що насправді розділяє Стіна, якщо її побудували по живому тілу міста, країни? На що здатна людина, чиє дитинство й молодість залишилися у недосяжності в кількох кілометрах поруч? Олександр Ірванець, який побачив Стіну у своєму рідному місті, розповідає про це досить переконливо. Але найважливіше, мабуть, те, що Стіна й досі нікуди не зникла. У цього роману не може бути продовження. Принаймні, поки що. Пригоди Шлойми Ецірвана тривають.../Files/images/vrtualna_vistavka/52.png Карпа, І. Baby travel. Подорожі з дітьми, або як не стати куркою [Текст]: Роман / І. Карпа. – Х., 2014. – 208с.

Перед вами чудова книжка: позитивна, весела, повчальна. Ірена Карпа ділиться власним, набутим у численних подорожах, досвідом. Що робити з дітьми у мандрівці на Західні Гаїті, до Індії, Піренеїв у Франції чи по незвіданих посполитим туристом Балканах? З малими непосидами Ірену чекають нові відкриття, всілякі пригоди, конфузи і радість від нових вражень. Пригоди з епатажною письменницею і її дітьми починаються! І не зарікайтеся, що більше ніколи і никуди з ними не поїдете... Зрозуміло, що далі буде...


/Files/images/vrtualna_vistavka/51.png Карпа, І. Суки отримують все [Текст]: Роман / І. Карпа. – Х., 2012. – 240с.

Відверта історія розкутого життя молодої кінорежисерки Тріші Торнберг, яка знімає провокативне кіно. У вільний час Тріша розважається в колі друзів, і розваги їхні з погляду пересічного громадянина досить нестандартні, навіть скандальні. Її черговий фільм забороняє цензура, однак відбуваються підпільні покази, і картина Тріші здобуває премію Венеціанського кінофестивалю. Під час вручення кінопремії на неї чинить замах маніяк. Із жахом Тріша розуміє, що це - один з її колишніх коханців...
/Files/images/vrtualna_vistavka/71.png Кідрук, М. Жорстоке небо [Текст]: Роман/ М. Кідрук. – Х., 2014. – 608с.

Роман-катастрофа й детектив в одному флаконі! В аеропорту Париж-Північ сталася трагедія — зазнав катастрофи літак, зібраний на українському заводі «Аронов». Після зіткнення зі снігоочисником, який, здається, раптово опинився на посадковій смузі, вижило лише четверо людей. На місце трагедії вирушає донька конструктора, який спроектував цей літак. Дівчина починає активно розслідувати справу. Але хтось дуже не хоче, щоб вона дізналася правду. Життя Діани та її близьких у небезпеці!/Files/images/vrtualna_vistavka/72.png Кідрук, М. На Зеландію! [Текст]: Роман / М. Кідрук. – Х., 2014. – 256с.

На початку лютого 2011 року радіостудія «The Rock FM» (Нова Зеландія) оголосила серед слухачів конкурс «Win a Ukrainian Wife» («Виграй українську дружину»). Студія зобов`язалась оплатити переможцю переліт і двотижневе перебування в Україні, а також надати необхідні кошти для того, щоб... порозважатися з нашими красунями. У відповідь Сергій Притула задумав акцію «На Зеландію!» і запропонував відрядити туди людину, яка популярно роз`яснить, що Україна — не бордель. Такою людиною і став Макс Кідрук. У книжці розповідається про його пригоди в революційному Каїрі, де над головою свистять гумові кулі й розсікають повітря F-16, про зустріч з корумпованими чиновниками в Дамаску, яка, на щастя, закінчилася добре, і про подорож до Нової Зеландії, де тепер точно знають, що Україна — це держава, яку варто шанувати.


/Files/images/vrtualna_vistavka/14.png Кокотюха, А. Київські бомби [Текст]: Роман / А. Кокотюха. – Х., 2014. – 379с.

1907 рік. У Російській імперії — конституційний переворот. Влада широким фронтом наступає на громадянські права та свободи людей. У відповідь звучать постріли та летять саморобні бомби. Київ тих часів стає ареною бойових дій. Тут, немов гриби, виростають бойові організації, чиї дії вже не підпорядковані єдиному центру. Андрій Волох, молодий українець, вигнаний з університету за участь у протестах, теж бере до рук зброю. Тепер він — Полтава. І його подальша доля тісно переплітається з радикальним ватажком бойовиків Залізняком, професійним терористом Штерном, жандармським ротмістром Підвисоцьким та Фаїною — вдовою страченого революціонера, котра прагне помсти. Але чи в повній мірі прийнятні ідеї тотального терору для таких, як Полтава? Тим більше якщо терор — зброя не лише бойовиків, а й влади, яка з ними бореться…


/Files/images/vrtualna_vistavka/16.png Кокотюха, А. Червоний [Текст] : Роман / А. Кокотюха. – Х., 2014. – 320с.

Книжка починається згадкою про премію роману за найкращий історико-патріотичний твір від "Коронації слова".Червоний – це псевдо провідника осередку УПА на Волині. Історія його життя розповідається різними вустами: нашого сучасника Клима Рогозного, який знайшов зошити свого дядька-дисидента і журналіста; вірного радянській владі міліціонера, який дедалі більше ставить під сумнів офіційну версію подій; опального радянського офіцера на зоні, який також починає замислюватися, за що він воював і яку батьківщину захищав під впливом легендарного Червоного. Розказана переважно від імені цих нібито ідеологічних ворогів, історія Червоного виглядає переконливою і сповнює читача патріотичного запалу.


/Files/images/vrtualna_vistavka/15.png Кокотюха, А. Живий звук [Текст]: Pоман / А. Кокотюха. – Х., 2008. – 282с.

«Живий звук» – новий детективний роман Андрія Кокотюхи у стилі «нуар». Випадкове знайомство кримінального репортера Ігоря Варави з молодою «зіркою» естради Анжелою Сонцевою обернулося для нього дуже серйозними проблемами. Що відбувається з ним і довкола нього, Варава не може пояснити. Спроби хоч трошки розібратися в ситуації ставлять під загрозу його життя. Люди, які вважаються найближчими друзями Анжели, помирають чи зникають. Ситуація стає критичною, і Ігореві доводиться навіть перейти на нелегальне становище. І все одно він продовжує своє розслідування. Аби знайти відповідь, Варава повинен вивчити життя Анжели Сонцевої. У відкриття, яке він робить, повірити неможливо. Тим часом коло мисливців довкола нього звужується…


/Files/images/vrtualna_vistavka/38.png Кононенко, О. Щоденник чоловіка на межі сторіч [Текст] / О. Кононенко. – Х., 2012. – 186с.

Олексій Кононенко (м. Київ) – автор більше двох десятків книг та понад ста пісень («Доню, моя донечко» та ін.), лауреат Всеукраїнської премії ім. Івана Огієнка, заслужений діяч мистецтв України. «Щоденник чоловіка на межі сторіч» – збірка ліричних поезій за період з 1974-го по 2011 рік. До книги увійшли нові вірші, а також деякі, що друкувалися у попередніх збірках: «Пісні мої веселі та сумні» (2002) та «Ненародженому ще» (2005).

/Files/images/vrtualna_vistavka/39.png Костенко, Л. Записки українського самашедшего [Текст] / Л. Костенко. – К., 2011. – 416с.

У романі описується період президентства Леоніда Кучми та Помаранчева революція. Головний герой роману, 35-річний програміст за освітою, який проте займається обслуговуванням комп'ютерів, а не програмуванням. Познайомився зі своєю майбутньою дружиною ще під час Революції на граніті. Його батько — відомий перекладач, шістдесятник, що має нову молоду дружину та дуже інтровертованого сина, який фігурує під прізвиськом Тінейджер. Дружина головного героя — філолог, дослідник Гоголя. Син навчається в школі й товаришує з сусідом Борькою, сином «нового українця». Головний герой веде так звані «Записки», занотовуючи всі катастрофи, замахи, вбивства (наприклад, цинічне вбивство польською поліцією українця Сергія Кудрі) і скандали, про які дізнається з новин. Таким чином він намагається дати вихід своїм емоціями у скорумпованій атмосфері режиму Кучми і не скотитися до повного цинізму. Паралельно в записках знаходять своє відображення часом проблематичні стосунки головного героя зі своєю дружиною. Загальний іронічний, песимістичний, скептичний, часом знущальний тон записок під кінець кардинально міняється, коли герой переживає емоційно напружені події Помаранчевої революції.


/Files/images/vrtualna_vistavka/31.png Курков, А. Форель a la нежность [Текст] / А. Курков. – Х., 2012. – 441с.

Повести и рассказы, вошедшие в эту книгу, объединяет непредсказуемость сюжета, ирреальное в жизни, казалось бы, обычных людей, неповторимые характеры героев, в каком бы абсурдном мире они ни существовали. В публицистических произведениях А.Курков размышляет о настоящем и будущем Украины.


/Files/images/vrtualna_vistavka/34.png Небесна сотня [Текст]. – Х., 2014. – 206с.

Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше — своє життя — заради того, аби Україна та всі ми встали з колін.


/Files/images/vrtualna_vistavka/36.png Печорна, О. Грішниця [Текст]: Роман /О. Печорнa – Х., 2014. – 228с.

Життя Лариси схоже на пекло: смерть сестрички від рук п'яного батька, дитбудинок... Після того, як її зґвалтував міліціонер, вона зрозуміла, що вагітна, і... зраділа. Але в малюка знайшли страшну хворобу. Заради сина вона готова навіть на те, що вважала страшнішим за смерть.


/Files/images/vrtualna_vistavka/73.png Підмогильний, В. Невеличка драма [Текст]: Роман / В. Підмогильний. – К., 2014. – 294с.

Головними темами роману є мікросвіт людини та її оточення, національна ідентичність, проблема українізації, конфлікт між розумом та почуттям, коханням та прагматизмом. Водночас Підмогильний демонструє в романі згубний вплив міщанства на духовний світ особистості, заторкує теми тоталіфтаризму, загальної механізації та відчуження особистовсті в механізованому, індустріальному суспільстві. Роман є також своєрідним документом життя в радянській Україні 1920-х років ХХ ст.
/Files/images/vrtualna_vistavka/13.png Прохасько, Т. Лексикон таємних знань [Текст] / Т. Прохасько. – Х., 2011. – 185с.

Збірка повістей і новел, об'єднаних одним стилем і логікою так, що можуть читатися і окремо, і як єдине ціле. Handbook сучасного українського інтелектуала. В основу книги покладені чотири повісті з першої книги автора «Інші дні Анни», яка перекладена польською мовою.Ця книга — спроба пізнати світ через органи почуттів. Прохасько немовби спеціально грає передаванням запахів, кольору, дотиків і форм. Тут народжується кохання і зрада, і все відбувається на тлі осені, яка є початком і кінцем всього існуючого, всього, що дає життя, або, вірогідно, самого життя. Прохасько не поділяє вікові категорії читачів, стаючи ії співрозмовником, намагаючись відкрити їм душу, переживання і емоції персонажів новел./Files/images/vrtualna_vistavka/24.png Роздобудько, І. Амулет Паскаля [Текст]: Pоман / І. Роздобудько. – Х., 2011. – 189с.

Ірен Роздобудько — автор, що працює у різноманітних жанрах, і працює дуже успішно. Вона є переможцем Всеукраїнського конкурсу «Коронація Слова» (2005), конкурсу «"Книга року" Бі-бі-сі» (2006), номінації «Відкриття року» на Книжковому ярмарку в Харкові (2006). Нині працює головним редактором журналу «Караван історій. Україна». Член асоціації українських письменників. «Я не знаю, хто він такий — цей мсьє Паскаль. Я намагалась це з'ясувати протягом всього часу, поки писала... Для себе я назвала цей роман "філософською містифікацією", хоча не впевнена, що так воно і є. Напевно знаю одне: цей текст був підземним струмком, котрий сам проклав собі стежку у темряві.Напево знаю друге: він сам знайде для себе багато інших стежок.Напевне знаю третє: якщо в житті відбудеться щось незвичайне, на запитання "Чому?" я відповідатиму: "Так хоче мсьє Паскаль!"»/Files/images/vrtualna_vistavka/19.png Роздобудько, І. Ліцей слухняних дружин [Текст]: Роман / І. Роздобудько. – Х., 2013. – 320с.

Сюжет нового роману Ірен Роздобудько розгортається навколо ліцею в якому виховують молодих дівчат. Ці дівчата в майбутньому стануть ідеальними дружинами, але тільки для тих, хто заплатить за них найвищу ціну. Дівчина на ім’я Пат – вихованка цього ліцею, яку переконують: усе, що відбувається за межами закладу, не варте уваги, а справжнє життя полягає у покірному служінні своєму майбутньому чоловікові. Та випадкове знайомство із саксофоністом, який завітав до їхнього закладу під час розслідування вбивства однієї з вихованок, відкриває їй очі: те, чому їх навчали, насправді омана, існує інше життя – вільне та прекрасне. Намагаючись відборонити свою свободу, вона втікає з закладу й опиняється на вулиці, до якої зовсім не пристосована. Чи зможе вона вижити у світі, про який нічого не знає?/Files/images/vrtualna_vistavka/22.png Роздобудько, І. Оленіада [Текст] / І. Роздобудько. – Х., 2014. – 222с.

Криза поглиблюється, ціна на ягель зростає кожного дня. Меланія Вітерміняйло кричить, що «ніколи лапландській тварюці не гризти українську калину!». При цьому синоптики кажуть, що «дуже посилюється Мороз», а телеведучий Ян Євський закликає всіх кохатися. Все це завершується «обміном враженнями без застосування вогнепальної зброї (тривалість — 58 хвилин)» і «обміном враженнями із застосуванням брандспойтів та сльозогінного газу (тривалість — 5 хвилин)». Це — комедія абсурду під назвою «Оленіум», нова іпостась відомої української письменниці Ірен Роздобудько. Іпостась, в якій розкривається почуття гумору авторки та її оригінальне бачення того непотребу, який прийнято називати «політичною ситуацією в державі»./Files/images/vrtualna_vistavka/21.png Роздобудько, І. Подвійна гра в чотири руки [Текст] : Роман / І. Роздобудько. – Х., 2014. – 224с.

Ретро-детектив із закрученим сюжетом! Київ початку ХХ століття... Для невгамовної генеральської дочки Мусі Гурчик немає нічого більш захопливого, ніж розслідування нової таємничої справи! Викрадені важливі документи — креслення нової моделі військового літака. Інженер-розробник поплатився за них життям... Факти й детективна інтуїція підказують юній вивідачці, що злодія треба шукати на палубі розкішного пароплава «Цариця Дніпра». Небезпечно? Аякже!Але наша панночка вже вирушила в карколомний круїз — вона мусить викрити злочинця будь-що! У перший день подорожі скоєно нове вбивство, і тепер остаточно зрозуміло, що вбивця поруч.../Files/images/vrtualna_vistavka/20.png Роздобудько, І. Якби [Текст]: Роман / І. Роздобудько. – Х., 2014. – 256с.

«Якби» — історія про майже магічне слово, яке люди постійно повторюють у прагненні щось змінити у своєму минулому. Проте життя не знає умовностей, а людське «якби» не вміє впливати на минуле чи майбутнє./Files/images/vrtualna_vistavka/30.png Рудневич, М. Я з Небесної Сотні [Текст]: Повість /М. Рудневич. – К., 2014. – 182с.

Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва.
Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли.

/Files/images/vrtualna_vistavka/37.png Сахно, А. Вершина [Текст]: Роман у 3 кн. / А. Сахно. – К., 2012. – 688с.

Головний герой роману «Вершина» полковник Служби безпеки України Богдан Зорій, здавалося б, має все: гарні посаду й зарплату, авторитет у керівництва, перспективу кар'єрного росту. Але саме він заради Великої Мети наважується на ризикований вчинок, який може перекреслити все його життя. Навіть у прямому розумінні. Через які фізичні перепони і душевні муки доведеться пройти «ненормальному» офіцерові, поки в кінці тунелю з'явиться світло, до якого він прагне?
Чи вдасться героєві та його побратимам досягти мети, коли на їхньому шляху -найвпливовіші й наймогутніші «чорні демони» влади, а на вершині її - демон найчорніший?/Files/images/vrtualna_vistavka/41.png Сняданко, Н. Колекцiя пристрастей, або Пригоди молодої українки [Текст] / Н. Сняданко. – Х., 2013. – 287с.

Повість Наталки Сняданко “Колекція пристрастей” без сумніву лише з великою натяжкою можна віднести до так званої “жіночої еротичної прози”, хоча вона, повість, має всі ознаки бестселера, яким свого часу стали “Польові дослідження українського сексу”. Однак характер цієї прози можна охарактеризувати радше як анти-Забужко. Це стосується як стилістики та засобів вираження, так і, — умовно кажучи, — “соціально-психологічного” портрету протагоніста (чи то пак — протагоністки). Можна говорити також про особливості природи комплексів, сублімація яких призвела до появи обидвох творів, про зміни у хронографії , але найважніше мабуть — полярність сугестивних реакцій: аґресивно-екстравертні спроби трансформувати реальність, виходячи з власних вагінально-рецепторних потреб в одному випадку, й інтравертивний, рефлексійно-рефлекторний скепсис як форма самозахисту — в іншому.Втім, усе це — лише недолугі чоловічі спроби класифікувати незбагненну жіночу природу, котра, як відомо, класифікації не підлягає.


/Files/images/vrtualna_vistavka/40.png Сняданко, Н. Комашина тарзанка [Текст]: повiсть, оповiдання / Н. Сняданко. – Х., 2013. – 283с.

«Комашина тарзанка» — нова книга Н. Сняданко.Коли подружня пара, яка переживає напружений період стосунків, вирішує зупинитися на ночівлю у розташованому посеред густого лісу готелі, вона ще не знає, наскільки сильно це змінить її життя. Стосунки між двома людьми часто схожі на тонку тарзанку, натягнуту між двома берегами стрімкого потічка, впасти з якої настільки ж нескладно, як і дістатися з кінця в кінець…
/Files/images/vrtualna_vistavka/46.png Сняданко, Н. Чебрець в молоці [Текст]: Роман / Н. Сняданко. – Х.. 2013. – 218с.

Чебрець в молоці» — нова книга Н. Сняданко, в Україні публікується вперше, фрагменти друкувалися польською у варшавському часописі «Творчість». «Мені давно бракувало роману, який би нагадував про те, яким був світ у ті роки, що найважче даються до запам’ятовування. Як він пахнув і смакував, якими були доторки, рухи, жести, інтонації і вібрації, як можна було ступати, тертися і вдарятися, які знаки давалися бути побаченими… А тут так багато всього того, з чим би хотілося кохатися ще довго…» - Тарас Прохасько, письменник, журналіст./Files/images/vrtualna_vistavka/35.png Cтельмах, Д. Фарс-мажор [Текст]: Повiсть / Д. Стельмах. – Х., 2010. – 186с.

Нелегка щоденна праця поета-лірика, його непрості взаємини із колегами, редакторами та знайомими, а також із власною донькою, проблеми сучасної молоді, внутрішнє життя Спілки письменників з брудними чварами та інтригами переносять читача у переддень Помаранчевої революції – і все це в повісті Дмитра Стельмаха «Фарс-мажор».
/Files/images/vrtualna_vistavka/68.png Хома, А. Лемберг. Під знаменами сонця [Текст]: Роман / А. Хома. – Х., 2014. – 304с.

Що може бути спільного між паничем і злидарем, аристократом і авантюристом? Несподівано для самого себе запеклий львівський злодій Мар`ян Добрянський рятує від бандитів шляхтича Яна Губицького. Вдячний панич запрошує дивного збавителя до свого маєтку. Та чи знає він, що його гість понад усе жадає помсти? Хто ж насправді цей Мар`ян? Але доля недарма з`єднала дві дороги, і ось уже жорстокий розбишака та розпещений аристократ мандрують поза законом, намагаючись зрозуміти правду один про одного — і про самих себе. Долаючи разом усі перешкоди, нерозлучні вороги мусять відкрити темні таємниці минулого та зрозуміти, що у світі є речі, важливіші за помсту, а істинна дружба — сильніша за ненависть../Files/images/vrtualna_vistavka/54.png Чех, А. Анатомічний атлас. Важко бути жабою [Текст] / А. Чех. – Х., 2008. – 187с.

«Анатомічний атлас» — це книга про те, чого не варто робити, аби не зіпсувати собі життя. Це книга про життя, яке зіпсоване тим, чого, в принципі, робити не варто. Це пацаняча антиутопія. Це анатомія больових точок покоління автора. Але передовсім — це історія про Віталіка і про те, як важко бути жабою…
/Files/images/vrtualna_vistavka/55.png Чех, А. Рожеві сиропи [Текст]: Повість, оповідання / А. Чех. – Х., 2012. – 186с.

«Рожеві сиропи» — нова книжка Артема Чеха. Передусім, це однойменна повість, у якій автор познайомить своїх читачів із надзвичайними персонажами та їхніми феноменальними здібностями. На вас чекатимуть фантастичні пригоди, в які потрапляють герої книжки, подорожі в часі і просторі, чудернацькі винаходи та вічні питання честі, добра і справедливості. Також у цій книжці представлено кілька оповідань.
/Files/images/vrtualna_vistavka/25.png Шкляр, В. Маруся [Текст]: Роман / В. Шкляр. – Х., 2014. – 320с.

Тендітна золотоволоса дівчина народилася для щастя. Але бурхливий 1919 рік — один із найдраматичніших в історії України — покликав її до боротьби за волю Вітчизни. ПІсля загибелі братів, повстанських отаманів, шістнадцятирічна гімназистка Саша Соколовська стає на чолі тисячного війська. Відтепер вона - отаман Маруся. На шалику її козацької шапки напис «Смерть ворогам України!» Та навіть у вирі кривавих подій доля дарує їй щире кохання і шанс зберегти життя.../Files/images/vrtualna_vistavka/26.png Шкляр, В. Ностальгiя [Текст]: Роман / В. Шкляр. – Х., 2014. – 256с.

Що ти знайдеш у минулому — силу чи згубу? За день до того, як сталася аварія на ЧАЕС, Микола покинув роботу у видавництві. Тепер він вільний митець. Але чи вільна його душа? У дивному сні він бачить, як дружина стріляє йому в серце... Через кілька днів він зустрічає жінку, яка змогла витягти ту кулю з його душі, але їм не судилося бути разом...


/Files/images/vrtualna_vistavka/27.png Шкляр, В. Кров кажана [Текст] : Роман / В. Шкляр. – Х., 2013. – 272с.

«Кров кажана» перехоплює подих. Це «страшний» епатажний роман, який спровокує чимало «офіційних» претензій до автора. Похмура містика, відверта еротика, божевільна кримінальна історія... Однак то тільки гіпнотична форма, в яку автор «Ключа» та «Елементала», може, як ніхто досі, зодягає глибокий соціальний зміст. Витончений психологізм, філософічність, іронія, інтелектуальна та мовна ґраційність забезпечують романам Василя Шкляра статус яскравого, самобутнього явища в сучасній літературі.
/Files/images/vrtualna_vistavka/44.png Шкляр, В. Елементал [Текст]: роман / В. Шкляр. – Х., 2014. – 224с.

Роман популярного українського письменника Василя Шкляра. З часу написання роман витримав низку перевидань у багатьох українських видавців. В основу сюжету лягли реальні події порятунку Алли Дудаєвої (дружини першого президента Чечні), з якою Василь Шкляр знайомий особисто і саме реальна історія її викрадення з лабет російських спецслужб українцями лягла в основу його роману.

/Files/images/vrtualna_vistavka/43.png Шкляр, В. Тінь сови [Текст]: Роман / В. Шкляр. – Х., 2014. – 304с.

Історія кохання двох молодих людей - Степана Побережного та Катерини, життя яких сповнене світлої поезії і драматизму. Не було в Степана людини ближчої, ніж кохана. Але чи в її серці палає такий самий вогонь любові.../Files/images/vrtualna_vistavka/45.png Браун, Д. Інферно [Текст]: Роман / Д. Браун. – Х., 2013. – 608с.

Запаморочливі пригоди, загадкові символи, небезпечні таємниці в найкращих традиціях «Коду да Вінчі»!
/Files/images/vrtualna_vistavka/61.png Коэльо, П. Алхимик [Текст]: Роман / П. Коэльо. – К.. 2006. – 224с.

"Алхимик" - самый известный роман бразильского писателя Пауло Коэльо, любимая книга миллионов людей во всем мире. В юности люди не боятся мечтать, все кажется им возможным. Но проходит время, и таинственная сила принимается им внушать, что их желания неосуществимы. "Добиться воплощения Своей Судьбы - вот единственная подлинная обязанность человека..." - утверждает Пауло Коэльо. Этот, ставший культовым, роман-притча способен изменить жизнь своих читателей.
/Files/images/vrtualna_vistavka/62.png Коэльо, П. Алеф [Текст]: Роман / П. Коэльо. – М., 2013. – 320с.

В каждое мгновение жизни что-то начинается заново.
В своем самом автобиографичном романе Пауло Коэльо рассказал о путешествии к самому себе. Как и в знаменитом «Алхимике», герой романа переживает очередной кризис веры.
Герой стремится обновить свою жизненную энергию и оживить чувства, но оказывается не готов к встрече
с девушкой, которую некогда предал из трусости, и это предательство наложило тяжкую печать на всю его последующую жизнь. Вместе они предпримут мистическое путешествие сквозь время и пространство, следуя путем любви, прощения и отваги, которая необходима, чтобы принимать неизбежные вызовы жизни./Files/images/vrtualna_vistavka/63.png Киз, Д. Цветы для Элджерона [Текст]: Роман / Д. Киз. – М., 2014. – 320с.

Тридцать лет назад это считалось фантастикой. Тридцать лет назад это читалось как фантастика. Исследующая и расширяющая границы жанра, жадно впитывающая всевозможные новейшие веяния, примеряющая общечеловеческое лицо. Сейчас это воспринимается как одно из самых человечных произведений новейшего времени, как роман пронзительной психологической силы, как филигранное развитие темы любви и ответственности.
/Files/images/vrtualna_vistavka/60.png Леви, М. Каждый хочет любить [Текст]: Роман / М. Леви. – М., 2014. – 432с.

«Каждый хочет любить» — забавная и трогательная история двух разведенных мужчин, которые пытаются жить одним домом вместе с детьми, не допуская в свой налаженный быт приходящих нянь и женщин вообще. Но, как бы высоко, ни ценили они дружбу, сердце требует большего, а потому, каждый на свой лад, друзья не перестают искать настоящего счастья.
/Files/images/vrtualna_vistavka/66.png Мартелл, Я. Жизнь Пи [Текст] / Я. Мартелл. – М., 2013. – 448с.

"Жизнь Пи" произвела настоящий культурный взрыв в мировой интеллектуальной среде. Фантастическое путешествие юноши и бенгальского тигра, описанное в романе, перекликается со "Стариком и морем", с магическим реализмом Маркеса и с абсурдностью Беккета. Книга стала не только бестселлером, но и символом литературы нового века, флагом новой культуры.
/Files/images/vrtualna_vistavka/74.png Морчиладзе, А. Прогулянка на війну [Текст]: роман / А. Морчиладзе. – Х., 2014. – 240с.

Відверто про найстрашніші сторінки історії сучасної Грузії! Події відбуваються в Грузії часів розпаду Радянського Союзу. Вся країна охоплена розбратом, фактично іде громадянська війна. Гіо народився у заможній родині, але все за нього вирішує батько. Хлопець закохався у вродливу і сумну дівчину Яну, яка була повією, але батько виступив проти їх стосунків. Коли дівчина завагітніла, він безжально розлучив закоханих. Втративши смак до життя, Гіо погоджується на умовляння приятеля допомогти йому перевозити наркотики. Вночі вони випадково заїжджають на територію Карабаху. Друзі намагаються врятуватися від ворогів, які переслідують їх. Врешті азербайджанці беруть хлопців у полон. Чи вдасться їм вижити і вирватися на свободу?/Files/images/vrtualna_vistavka/47.png Оруэлл, Д. 1984 [Текст]: Роман; Скотный двор: Сказка-аллегория / Д. Оруэлл. – М., 2012, - 361с.

В повести изображена эволюция состояния животных, изгнавших со скотного двора (первоначально называвшегося ферма «Усадьба») его предыдущего владельца, жестокого мистера Джонса, от безграничной свободы к диктатуре свиньи по кличке Наполеон.
В повести Оруэлл показал перерождение революционных принципов и программ, то есть постепенный переход с идей всеобщего равенства и построения утопии к диктатуре и тоталитаризму. «Скотный двор» — притча, аллегория на революцию 1917 года и последующие события в России./Files/images/vrtualna_vistavka/48.png Пайрон, Б. Стая [Текст]: Роман / Б. Пайрон. – Х., 2014. – 256с.

В основе романа – реальная история! Сидя на холодном полу вокзала, Мишка тихо плакал. Теперь у него нет мамы, а этот страшный грубый человек привез его сюда и бросил. Жизнь с беспризорниками на вокзале оказалась сущим адом. Дети жестоко дрались за каждый кусок, отнимали еду у слабых. Мишка завидовал стае собак, которая расположилась неподалеку. Они делили добычу поровну, защищали своих. И он решил уйти к ним. Дикие бездомные псы оказались добрее и милосерднее людей. Вместе с ними Мишка грелся в поездах, спал в метро, помогал щенкам. От прошлого в его памяти сохранились только сказки, которые когда-то рассказывала мама. Но и ее он начал забывать. Однажды случилось то, чего он так боялся…

Кiлькiсть переглядiв: 1253

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.