Віртуальна виставка «Грані туризму: робота і відпочинок»

27 вересня всі любителі подорожей відзначають Всесвітній день туризму. Це свято започаткували члени Всесвітньої туристичної організації. Дата заснування Всесвітнього дня туризму — 27 вересня 1979 року.
Метою свята визначена популяризація туризму серед мешканців всіх держав. Цей напрямок для багатьох країн є бюджетоформуючим. Крім того, туризм — це запорука пізнання інших культур.
Всесвітній день туризму святкують не тільки люди, чий стиль життя пов'язаний з мандрівками та рюкзаком. Турист — це людина, яка прагне до знань.

Владимирский Б.С. Выбираю тропу: книга о туризме.- К.: Молодь, 1990.- 120с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/Безымянный 10.png

В книзі молодий читач найде поради досвідченого туриста про організацію туристичного походу, формування групи, вибір маршруту, комплектування спорядження.

Наметові табори України: методичний посібник. - Суми:Університетська книга, 2010.- 78 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/Безымянный 1.png


Посібник підготовлено з метою популяризації альтернативних форм оздоровлення та зеленого туризму Він містить базові рекомендації, приклади та методичні розробки з організації та проведення наметових таборів на території України.

Никишин Л.Ф., Коструб А.А.Туризм и здоровье.- Киев: Здоровья, 1991. — 226 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/Безымянный 3.png


Довідковий посібник висвітлює медичні аспекти туризму. Розглянуто оздоровлююча роль активних туристських подорожей, медико-біологічні проблеми підготовки до походу, а також питання раціонального харчування, адаптації до екстремальних умов, санітарно-протиепідемічного забезпечення, профілактики травм і захворювань в похідних умовах, надання першої медичної допомоги. Для широкого кола читачів.
Юрківський В.М. Країни світу: Довідник. – К.: Либідь, 1999. – 368 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/Безымянный 4.pngПодано довідкові відомості про всі самостійні країни світу, зокрема загальні дані, основні етапи історії, державний устрій, природне середовище, населення, господарство, туризм.

Туристскими маршрутами Украины: Фотопутеводитель. - К.: Мистецтво, 1978.- 287 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/Безымянный 5.pngБезліч місцевих туристських маршрутів прокладено по території України. Путівник познайомить з пам'ятками історії та культури, численними мальовничими куточками.

Кавказские минеральные воды: Путеводитель .- Москва: "Профиздат", 1987. – 185 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/Безымянный 7.png
Путівник "Кавказькі Мінеральні Води" присвячений одному з популярних курортних і туристських районів. У ньому розповідається про природу Кавминвод, про історію розвитку П'ятигорська, Кисловодська, Желєзноводськ, Єсентуки, дається докладний опис міст-курортів і їх околиць із зазначенням екскурсійних і туристських маршрутів. У путівнику містяться, крім того, різні довідкові відомості, що цікавлять туристів і всіх, хто бажає самостійно ознайомитися з визначними пам'ятками краю, де багато що пов'язано з іменами А. С. Пушкіна, М. Ю. Лермонтова та інших чудових людей.

Степанів В. С., Смирнов І. В. Мандруйте по Дніпру та його притоках. К.: Здоров'я, 1982.- 160с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/Безымянный 8.png


У книжці розповідається про туристичні маршрути по Дніпру та його притоках, про міста і села, розташовані на його берегах. Даються також різноманітні поради мандрівникам.


Малаков Д.В., Дерлеменко Є.А. По історичних містах Київської Русі: Фотопутівник. – К.: Мистецтво, 1990. - 311 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/Безымянный 9.png
Фотопутівник пропонує читачам здійснити цікаву подорож за кільцевим маршрутом: Київ – Козелець – Лемеші – Чернігів – Седнів – Сосниця – Новгород-Сіверський – Глухів – Путивль – Батурин – Ніжин – Переяслав-Хмельницький – Канів – Київ. Тут і вони познайомляться з багатою на події та героїв історію, з цінними пам’ятками архітектури, мальовничими куточками природи. Багатоілюстроване видання буде пам’ятним подарунком для любителів подорожей, для всіх, хто цікавиться історією рідного краю.Віртуальна виставка "Довженків світ"
(до 120-річчя з дня народження великого письменника)

В людських серцях незаймані глибини
Своїм він серцем глибоко проник,
Співець краси, природи і людини,
Душі людської дивний чарівник.

І. Гончаренко

10 вересня 2014 року минає 120 років від дня народження геніального майстра, великого романтика й поета – Олександра Петровича Довженка.
Доля надiлила його щедрим талантом: вiн умiв любити – Украïну, ïï народ, своïх батькiв, природу, лiтературу, кiно, живопис, будь-яку цiкаву творчу справу. Це наш i письменник, i кiнорежисер, i художник, i державна людина. Усе йому було пiд силу, на все його вистачало. За що б не взявся – i все виходило талановито. Вiн завжди мрiяв, жив активним громадським життям, любив нове, змiни, любив майбутнє.
Твори Олександра Довженка – це криниця думок, знань, почуттів, барв. Це своєрідний літопис історії українського народу.

Олександр Довженко вчора і сьогодні. Образ дисидента[Текст] : збірник матеріалів / упоряд. Є. Сверстюк. - Луцьк : Терен, 2007. - 240с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/11.jpg Олександра Довженка особисто викривав Сталін. Йому не дозволили жити і померти в Україні. Водночас Довженко офіційно прославлений і перетворений на плакат. Світло на цей парадокс проливають відомий літературознавець, автор монографії «Довженко» (1982) Іван Кошелівець та лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, письменник і вільнодумець Євген Сверстюк. У книзі опубліковані також фрагменти щоденникових записів Олександра Довженка, текст виступу Й. Сталіна на пленумі ЦК ВКП(б) 31 січня 1944 року та деякі документи, які допоможуть читачам збагнути феномен долі і творчості видатного українського письменника й кінорежисера.
Для науковців та студіюючої молоді, широкого кола читачів.
Довженко О. П. Незабутнє 1941 – 1943: Оповідання [Текст]/ Довженко О.П. – К.:Дніпро,1980.- 192 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/22.jpg До збірки ввійшли видатні оповідання О. Довженка періоду Великої Вітчизняної війни, що оспівують мужність і героїзм радянських людей в боротьбі з фашизмом.
ДовженкоО. П. Зачарована Десна; Оповідання; Щоденник (1941-1956) [Текст] /ДовженкоО. П. - К. : Дніпро, 2001. - 512 с

/Files/images/foto_dlya_vistavok/44.jpg До збірки творів великого українського кінорежисера і письменника О.П.Довженка увійшли його прозові твори: кіноповість «Зачарована Десна» - автобіографічна лірико-філософська оповідь про становлення людини на зламі ХІХ – ХХст., оповідання-новели періоду Великої Вітчизняної війни та «Щоденник(1941 – 1956) – документ епохи середини ХХ ст.., філософське осмислення подій і часу.

Для учнів, студентів, педагогів, усіх, хто цікавиться історією української літератури.Довженко, Олександр Петрович.Україна в огні[Текст] / Олександр Довженко. — К.: Дніпро, 1990.- 124 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/34.jpg Представлена у книзі кіноповість Олександра Довженка відображає події Другої світової війни, долі простих селян. Письменник показує всю глибину народного горя в окупації, торкається питання зрадництва, але не тільки війна в полі зору автора.Панасенко Т.М. Олександр Довженко/ Т.М. Панасенко.- К.:Укрвиавполіграфія, 2012. - 120с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/55.jpg Олександр Довженко… Талановитий, харизматичний, натхненний, готовий у будь-яку мить до активної дії, до творчості… Добрий, легкий у спілкуванні, цікавий і приємний співбесідник, який лише своєю присутністю робив людей кращими, не допускав бруду в думках, у словах… Художник і письменник, захоплений красою й гармонією у житті, вражаючий широтою думки… Вимогливий і невтомний режисер із залізною силою волі. Саме про нього ця книга.Плачинда, С. П. ОлександрДовженко[Текст] : біогр. роман / С. П. Плачинда ; під заг. ред. : Ю. І. Солнцевої. - К. : Молодь, 1980. - 341с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/66.jpg В романі відтворено життєвий і творчий шлях лауреата Ленінської премії, видатного українського радянського кінорежисера і письменника Олександра Петровича Довженка.Бабишкін О.К. Олександр Довженко – публіцист: Літературно-критичний нарис. – К.: Рад.письменник, 1989.- 198с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/77.jpg Український літературознавець розглядає багатогранну творчість О.Довженка – художника, исьменника, кінематографа, автора статей і нарисів – під кутом зору його публіцистичнихзацікавлень, підкреслюєєдність його ідейно-естетичних принципів, що виявилися при творенні як суто публіцистичних праць і документальних стрічок, так і художніх фільмів, повістей, оповідань.
Довженко, О. П. Україна в огні[Текст] : щоденник, кіноповість, оповідання / О. П.Довженко; худ.-оформ. Б. П. Бублик. - Х. : Фоліо, 2010. - 351c.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/88.jpg До нашого видання увійшли найвизначніші твори класика української літератури та видатного кінорежисера світового масштабу Олександра Довженка (1894-1956): "Щоденник", "Україна в огні", "Незабутнє", в яких митець розповідає про події Великої Вітчизняної війни.

Довженко, О. П. Вибрані твори [Текст] / О. П.Довженко– Львів: Каменяр, 1980 – 302с, іл.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/112.jpg В кіноповісті "Зачарована Десна" та оповіданнях, що ввійшли до цієї збірки, Олександр Петрович Довженко звеличує людську працю, глибину й силу людських думок, почуттів, пристрастей, ратні подвиги радянських людей у дні Великої Вітчизняної війни. Твори пройняті любов'ю до рідного краю, до трудового народу з його героїчним минулим і величним майбутнім.
Коваленко М.М., Мішурін О.О. Син зачарованої Десни: Спогади і статті. – К.: Рад. Письменник, 1984. – 217 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/99.jpg З мемуарних і дослідницьких матеріалів сучасників О.П. Довженка, які добре знали славетного режисера і письменника, разом з ним працювали в кіно, постає привабливий образ геніальної творчої особистості, людини кришталевої чистоти, щедрої душі.


Довженко і світ. Творчість О.П. Довженка в контексті світової культури: Статті, есе, рецензії, спогади. – К.: Рад. Письменник, 1984. – 223 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/101.jpg Статті, есе, спогади та інші матеріали вітчизняних та зарубіжних критиків, діячів мистецтва розкривають значний вплив творчості Олександра Довженка на світову культуру.Шановні читачі, запрошуємо Вас ознайомитися з останніми надходженнями!

Ларссон, С. Девушка, которая взрывала воздушные замки [Текст] / С. Ларссон. – Москва, 2013. – 736 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/cл.jpg
Лисбет Саландер решает отомстить своим врагам. Не только криминальным элементам, желающим ей смерти, но и правительству, которое несколько лет назад почти разрушило ее жизнь. А еще надо вырваться из больницы, где ее держат под охраной, считая опасной психопаткой, и добиться, чтобы ее имя исчезло из списка подозреваемых в убийстве.
Поэтому ей не обойтись без помощи журналиста Микаэля Блумквиста. Только его разоблачительная статья может встряхнуть шведское общество до самых основ и переполошить правительство и спецслужбы. Тогда у Лисбет будет шанс расстаться с прошлым и добиться справедливости.

Коэльо, П. Валькирии [Текст] /П. Коэльо. – Москва, 2011. – 224 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/пк.jpg

«Валькирии» - искренний роман бразильского писателя и поэта Пауло Коэльо о поиске смысла жизни, его духовное откровение. Роман был написан почти 20 лет назад, в 1992 году, но только в 2010 году автор дал согласие на публикацию его в России. Почему? Ответ прост. Оказалось, что «Валькирии» - самый личный роман бразильца. Коэльо очень искренне рассказывает в нем о себе, своих отношениях с женой, поиске смысла жизни и желании изменить свое будущее. Даже главных героев он назвал своим именем и именем жены: Паоло и Крис. Именно поэтому писателя терзали сомнения: поймут ли в далекой России рассуждения бразильца о смысле жизни?
Герой «Валькирий» следует за мечтой, надеясь изменить свою жизнь. Он отправляется вместе с женой Крис в пустыню Мохаве, чтобы встретиться со своим ангелом-хранителем и найти истину. Паоло знает, что пустыня не так безжизненна и необитаема, как кажется: по словам его наставника Ж., она таит новые встречи и возможности. Помогают главному герою достичь его цели молодой маг и группа женщин-воинов, валькирий. Вместе с Паоло и его женой они отправляются в путешествие, являющееся одновременно реальным и метафизическим и бросающим вызов чувствам и вере главных героев, но в конце концов приводящее к понимаю смысла жизни и пониманию Истинной Любви.
Сам писатель еще в 70-х годах путешествовал по Чили, Мексике, Боливии, Перу и Северной Африке. Впечатления об этих странствиях и легли в основу «Валькирий».


Майер, С. Сумерки [Текст]: Роман / С. Майер. – Москва, 2010. – 447 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/см.jpg


Девушка-подросток Белла Свон, чтобы не мешать новому семейному счастью своей матери, переезжает к отцу в Форкс — провинциальный городишко, затерявшийся в густых и влажных лесах штата Вашингтон. В местной школе Белла встречает невероятно красивого юношу, которому удается не на шутку заинтриговать ее. Отношения с Эдвардом затягивают Беллу все глубже и постепенно становятся для нее осью, вокруг которой вертится мир. Но от счастья взаимной любви героев отделяет серьезная преграда: Эдвард — вампир, и его жестокая сущность властно требует крови девушки. Белла постоянно рискует жизнью, находясь рядом с ним…


Лэкберг, К. Вкус пепла [Текст]: Роман / К. Лэкберг. – Москва, 2013. – 640 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/кл.jpg

Выбирая ловушки для омаров, рыбак обнаружил тело семилетней девочки. Вскрытие показало, что она действительно утонула, но не в море — ее легкие полны пресной воды с примесью мыла. К тому же — и это никак не удается объяснить — в желудке и легких жертвы найдена зола. Городок, живописно раскинувшийся вдоль моря, мал, но подозреваемых хватает. Например, сосед, много лет враждовавший с семьей девочки, или его сын, у которого явно не в порядке психика. Да кого угодно можно заподозрить, если мотив преступления мало сказать непонятен — он просто невообразим.

Ларссон, С. Девушка, которая играла с огнем [Текст] / Стиг Ларссон. – Москва, 2013. – 672 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/слар.jpg

Поздно вечером в своей квартире застрелены журналист и его подруга - люди, изучавшие каналы поставки в Швецию секс-рабынь из Восточной Европы. Среди клиентов малопочтенного бизнеса замечены представители властных структур. Кажется очевидным, каким кругам была выгодна смерть этих двоих.
Микаэль Блумквист начинает собственное расследование гибели своих коллег и друзей и вдруг узнает, что в убийстве подозревают его давнюю знакомую Лисбет Саландер, самую странную девушку на свете, склонную играть с огнем - к примеру, заливать его бензином. По всей Швеции идет охота на "убийцу-психопатку", но Лисбет не боится бросить вызов кому угодно - и мафии, и общественным структурам, и самой смерти.

Джеймс, Э. На пятьдесят оттенков темнее [Текст] / Э. Л. Джеймс. – Москва, 2013. – 608 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/дж.jpg«На пятьдесят оттенков темнее» - вторая книга трилогии Э. Л. Джеймс «Пятьдесят оттенков», которая стала бестселлером №1 в мире, покорив читателей откровенностью и чувственностью.

Джеймс, Э. Л. Пятьдесят оттенков серого [Текст] / Э. Л. Джеймс. – Москва, 2013. – 576 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/дж1.jpg
Роман повествует об истории отношений между предпринимателем Кристианом Греем и выпускницей университета Анастейшей Стил. Анастейша Стил — скромная девственница, студентка литературного факультета — живёт вдвоём с близкой подругой-сокурсницей Кэтрин «Кейт» Кавана. За неделю до выпускного в университете Анастейша, по просьбе заболевшей Кейт заменить её, берёт интервью у молодого красавца-миллиардера Кристиана Грея. Интервью складывается не очень удачно, и Анастейша не думает, что они когда-либо встретятся вновь. Неожиданно Грей появляется в хозяйственном магазине, где девушка работает продавцом, и покупает там кабельные стяжки, скотч и верёвку, два рабочих костюма. Их знакомство продолжается, и Анастейша постепенно узнаёт о тайных сексуальных увлечениях богача.Накамото, С. Гений общения. Как им стать? [Текст] / С. Накамото. – Санкт-Петербург, 2013. – 240 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/нс.jpg

Навыки эффективного общения отличают человека успешного. Не умеющий общаться обречен на отсутствие друзей, клиентов и подчиненных!
Изобилующая полезными рекомендациями и конкретными примерами, эта книга поможет вам развить непоколебимую уверенность в себе, легко общаться с людьми разного уровня, устанавливать и поддерживать деловые контакты и романтические отношения. Вы научитесь подчеркивать свои достоинства и устранять недостатки, избавляться от комплексов и осуществлять замыслы, внушать окружающим любовь и уважение.
Вы станете асом общения - первым среди равных и равным среди первых.
Ахерн, С. Посмотри на меня [Текст]: Роман / С. Ахерн. – Москва, 2013. – 432 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/ас.jpg

«Посмотри на меня» — третий по счету супербестселлер блистательной Сесилии Ахерн, покорившей своими романами почти пятьдесят стран.
Элизабет, молодой дизайнер, чье время расписано по минутам, раз и навсегда запретила себе мечтать. Обремененная заботами об отце, младшей сестре и ее ребенке, она несколько лет назад вынуждена была расстаться с любимым и знает по опыту, сколь опасны несбыточные надежды. Однако и в ее жизни вдруг начинают происходить чудеса. У нее в доме, как бы случайно, появляется таинственный незнакомец, красивый, обаятельный, бесшабашный, и Элизабет рядом с ним постепенно оттаивает. Но она ничего не знает о нем. Их любовь, возникшая на пересечении двух миров — реального и сверхъестественного, похожа на романтическую сказку.


Бегбедер, Ф. Каникулы в коме [Текст]: Роман / Ф. Бегбедер. – Санкт-Петербург, 2013. – 192 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/бв.jpg


“Каникулы в коме" - дерзкая и смешная карикатура на современную французскую богему, считающую себя центром Вселенной. На открытие новой дискотеки "Нужники" приглашены лучшие из лучших, сливки общества - артисты, художники, музыканты, топ-модели, дорогие шлюхи, сумасшедшие и дети. Среди приглашенных и Марк Марронье, который в этом безумном мире ищет любовь... и находит - правда, совсем не там, где ожидал.Форд, Ч. Психология обмана. Как, почему и зачем лгут даже честные люди [Текст] / Чарльз В. Форд. – Москва, 2013. – 500 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/пс.jpg


Каждый из нас ежедневно сталкивается с потоком лжи. Лгут не только дети, политики и рекламщики. Нас обманывают коллеги, друзья, партнеры и даже члены семьи. А мы, в свою очередь, обманываем их. Мы учимся врать с детства и хотим постичь искусство обнаружения обмана. Фундаментальный труд доктора Форда проливает свет на этот феномен, который касается сфер нашей жизни, будь то воспитание детей, отношения с любимым человеком, движение по карьерной лестнице или покупка подержанного автомобиля.Бронте, Ш. Учитель [Текст] / Ш. Бронте : Роман. – Санкт-Петербург, 2012. – 320 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/шб.jpg
«Учитель» - прекрасный классический роман о любви, где отразилось пережитое самой Бронте: учеба в Брюсселе и романтические чувства к преподавателю…
«Учитель» стал первым завершенным романом Бронте, но опубликован был только после ее смерти.


Джеймс, Э. Л. Пятьдесят оттенков свободы [Текст] / Э. Л. Джеймс. – Москва, 2012. – 640 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/дж2.jpg«Пятьдесят оттенков свободы» - третья книга трилогии Э. Л. Джеймс «Пятьдесят оттенков», которая стала бестселлером» №1 в мире, покорив читателей откровенностью и чувственностью. Чем закончится история Анастейши и Кристиана? Удастся ли им сохранить любовь?Ларссон, С. Девушка с татуировкой дракона [Текст]: Роман / Стиг Ларссон. – Москва, 2012. – 624 с.

/Files/images/foto_dlya_vistavok/ларсон.png

Сорок лет загадка исчезновения юной родственницы не дает покоя стареющему промышленному магнату, и вот он предпринимает последнюю в своей жизни попытку - поручает розыск журналисту Микаэлю Блумквисту. Тот берется за безнадежное дело больше для того, чтобы отвлечься от собственных неприятностей, но вскоре понимает: проблема даже сложнее, чем кажется на первый взгляд. Как связано давнее происшествие на острове с несколькими убийствами женщин, случившимися в разные годы в разных уголках Швеции? При чем здесь цитаты из Третьей Книги Моисея? И кто, в конце концов, покушался на жизнь самого Микаэля, когда он подошел к разгадке слишком близко?
И уж тем более он не мог предположить, что расследование приведет его в сущий ад среди идиллически мирного городка.
Шановні читачі та гості сайту!

Центральна міська бібліотека для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича пропонує Вам ознайомитися з кращими книгами, які отримала наша бібліотека в 2013 році.

«Читайте! І нехай в Вашому житті не буде жодного дня коли б ви не прочитали хоча б сторінки з нової книги» К. Паустовський.

Дашвар, Л. На запах м’яса [Текст]/Дашвар, Люко. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2013.

/Files/images/knigi/8jn.jpgПисьменниця й сценаристка Люко Дашвар – унікальне явище в сучасній українській літературі. Її перший роман «Село не люди», став лауреатом премії конкурсу «Коронація слова-2007». Наступний роман «Молоко з кров’ю» став дипломантом премії «Коронація слова-2008» та переможцем конкурсу «Книжка року Бі-Бі-Сі-2008». Новий роман «На запах м’яса» очолює списки бестселлерів серед українських видань. Що змусило молоду дівчину з великого міста втекти до глухого села й оселитися в занедбаній хатині, а хазяйновитого та заможного майстра на всі руки перетворило на алкоголіка, який працює за пляшку? Вони стануть одне для одного справжнім еліксиром, що подарує зцілення та забуття. Але чи зможуть вони притлумити той потяг до "м'яса", що йде з самого низу людської натури?

Лис, В. Соло для Соломії [Текст]: Роман/ Лис, Володимир. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2013.

/Files/images/knigi/ij.jpgМайстер художнього слова, метр та світило української літератури, найтитулованіший письменник, але у першу чергу, Володимир Лис — справжній феномен сучасності, творами якого захоплюється як політична, так і культурна еліта України. Перелік його винагород вражає: численні премії «Коронації слова» включно з «Гранд- Коронацією», кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, «Людина року». 2012 року Державний комітет телебачення і радіомовлення України під час конкурсу «Краща книга України» визнав переможцем в номінації «Кращий бестселер» роман «Століття Якова», який також увійшов до кращої п’ятірки конкурсу «Книга року ВВС». «Соло для Соломії» - історія жінки, вписана у ХХ століття. Вона йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточуючих... Карколомні події ХХ століття - війна, примусова колективізація - події, що назавжди змінили не тільки людей, а й Україну. Та у межах історії країни це лише пункт статистичних даних, за яким немає нічого, окрім чисел. А як щодо історії однієї людини, жінки, котра прагнула звичайного земного щастя?

Роздобудько, І. Дванадцять, або Виховання жінки в умовах, непридатних до життя [Текст]/ Роздобудько, Ірен. – Харків: Фоліо, 2012. – 281 с.

/Files/images/knigi/cvb.jpgНовий роман Ірен Роздобудько «Дванадцять, або Виховання жінки в умовах, не придатних до життя» захоплює читача вже з перших сторінок незвичністю сюжетних ліній, алегоричністю образів та ситуацій. Життєві історії людей, яких головна героїня вислуховує за службовим обов’язком, так захоплюють молоду жінку, що вона не помічає: вона й сама є об’єктом спостереження…


Роздобудько, І. Ескорт у смерть [Текст]: Роман/ Роздобудько, Ірен – Харків: Фоліо, 2012. – 159 с.

/Files/images/knigi/m,l..jpgБула собі така презентабельна агенція під назвою «Ескорт». І надавала вона заможним «бізнесвумен» специфічні послуги - «здавала в оренду» молодих, гарних і розумних чоловіків. Але все (ну, майже все) було в межах закону - ніякого інтиму, ніякого криміналу. Та одного дня тіло привабливого «кавалера» було знайдено на вулицях міста. Потім було вбито другого «ескортера», ще згодом - третього... Хто це зробив, навіщо, і чому в кожного молодика було зрізано пасмо білявого волосся? Відповідь шукайте на сторінках цієї книжки. Додамо, що роман Ірен Роздобудько «Ескорт у смерть» свого часу став лауреатом конкурсу «Коронація слова».
Роздобудько, І. Перейти темряву [Текст]/ Роздобудько, Ірен. – Харків: Фоліо, 2012. – 155 с.

/Files/images/knigi/gddf.jpgЯкщо метелику, який потрапив до сачка, по черзі відривати крильця та лапки, він буде дуже кумедно повзти та звиватися. Таких метеликів та мурашок у його сачку повно. З відірваними крильцями вони намагаються злетіти і не розуміють, чому це не виходить...Роздобудько, І. Все, що я хотіла сьогодні… [Текст] / Роздобудько, Ірен – Харків: Фоліо, 2012. – 154 с.

/Files/images/knigi/p[].jpg...Сьогодні вона дізналася, що цей сонячний день — її останній день, який вона мусить присвятити собі... Що вона зробить, якщо вона — звичайна молода жінка, життя якої замкнено на простих і зрозумілих речах: дім, робота, чоловік? А всі мрії, бажання і почуття давно вкрилися кригою? Що вона зробить, якщо не звикла до ВЧИНКІВ? До сміливості бути СОБОЮ? До відчуття ЩАСТЯ? Як прожити цей останній день? ...А ви ніколи не замислювались над цим?..


Дочинець,М. Криничар. Діяріуш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії [Текст]: Роман /Дочинець, Мирослав. – Мукачево: Карпатська вежа, 2012. – 331 с.

/Files/images/knigi/bvc.jpg""... Дорогий читальнику, наберися неспішності, як я зараз. будь терплячим, як, криничар, що довбає колодязь у кремінному перелозі. І матимеш відплату. Зчитуючи попасом мої душевні повіряння, мої життьові зарубки, дійдеш до головного. Я відкрию тобі секрет, як здобути те, чого домагаються всі - Багатство. Я відкрию тобі принаду двох головних свобод - звільнення від страху і від злиднів. Бо лише ці дві свободи владні привести до того, що керує світом і людьми. Ось писемний діяріюш про мій світ - хиткий острівець у морі часу..."


Дочинець, М. Вічник. Сповідь на перевалі віку [Текст] / Дочинець, Мирослав. – Мукачево: Карпатська вежа, 2011. – 284 с.

/Files/images/knigi/gfd.jpgПрототип головного героя «Вічника» — знаменитий знахар Андрій Ворон, який прожив 104 роки. Книжка про нього у вигляді житейських порад старця «Многії літа. Благії літа» давно стала бестселером в Україні. Це - сповідь великої душі, документ мудрого серця. Це не просто опис виняткової долі незвичайної людини. Це - подарунок долі для того, хто запитує себе: «Хто я, звідки я, для чого я? І куди я йду?» Це письмо допоможе віднайти себе й укріпить у великому Переході з нічого у щось.


Дочинец, М. Многие лета. Благие лета [Текст] / Дочинец, Мирослав. – Мукачево: Карпатська вежа, 2012. – 142 с.

/Files/images/knigi/.7.jpgМаємо унікальний, осмислений і пронизаний істинною духовністю устрій життя однієї людини. Людини звичайної і водночас незвичайної. Це не просто безцінні крихти набутих знань і вмінь мудрого старця, це Система. Вибудована на тонкій інтуїції і вивірена 100-літнім досвідом, вона з користю прислужиться кожному, в тому числі великою мірою і медикам. Спадщину А. Ворона можна розцінювати як свіжий струмінь у сучасні дієтологію, валеологію, соціальну психологію і людинознавство. Уважно і вдумливо це слід читати і перечитувати, дрібними ковтками неначе п'єш живу воду.

Вишневський, Я. На faceз сином [Текст]: Роман/ Вишневський, Януш – К.: Махаон-Україна, 2013. – 400 с.

/Files/images/knigi/1z.jpgНовий роман відомого польського письменника Януша Вишневського, автора бестселера «С@мотність у Мережі», — провокаційний уже за своєю формою. Це монолог матері, що потрапила в Пекло, звернений до сина. У Пеклі в неї з’явився вільний час, який вона присвячує читанню, навчанню та роздумам. Вона ділиться із сином, пишучи йому на Фейсбук, своїми думками, почуттями, спогадами. Перед читачем яскравий зразок художньої літератури, що малює портрет простої жінки, чутливої, емоційної, вільної, яка не здобула належної освіти, але прагне правди і знань...Вишневский, Я. Л. Одиночество в сети [Текст]: Роман/ Вишневский, Януш. – СПб.: Азбука, Азбука-атикус, 2013. – 416 с.

/Files/images/knigi/2z.jpgОдин из самых пронзительных романов о любви, вышедших в последнее время. «Из всего, что вечно, самый краткий срок у любви» — таков лейтмотив европейского бестселлера Я. Л. Вишневского. Герои «Одиночества в Сети» встречаются в интернет-чатах, обмениваются эротическими фантазиями, рассказывают истории из своей жизни, которые оказываются похлеще любого вымысла. Встретятся они в Париже, пройдя не через одно испытание, но главным испытанием для любви окажется сама встреча... Осенью 2006 г. по этому роману — главному польскому бестселлеру начала XXI в. — был выпущен фильм, в первый же месяц проката поставивший рекорд кассовых сборов, обогнав все голливудские новинки.Вишневский, Я. Л. Любовница [Текст]: Рассказы / Вишневский, Януш. – СПб.:Азбука, Азбука-Атикум, 2013. – 224 с.

/Files/images/knigi/3z.jpgЭто третья книга Януша Вишневского. Вы станете свидетелями шести завораживающих историй любви, узнаете, что такое синдром проклятия Ундины, а своими самыми сокровенными мыслями с вами поделится Магда Геббельс в ночь после бракосочетания Адольфа Гитлера и Евы Браун.


Вишневский, Я. Одиночество в любви [Текст] / Вишневский, Януш. – М.: Астрель: Полиграфиздат, 2012. – 192 с.

/Files/images/knigi/4z.jpgВ эту книгу вошли высказывания и мысли не только самого Януша Вишневского, но и его героев, мужчин и женщин, любящих и одиноких, верующих и атеистов, собранные из его книг и статей. И все эти персонажи, как и автор, неизменно искренни в своих поисках любви и смысла.

Вишневский, Я. Постель [Текст]: Рассказы /Вишневский, Януш. – СПб.: Азбука-класика, 2012. – 224 с.

/Files/images/knigi/5zx.jpgВ сборнике «Постель» Януш Вишневский остается верен себе: где бы ни происходило действие — в университетском городке или на тропическом курорте, в старой Польше или в Новом Свете, — герои опять, по выражению автора, «убеждены в святости любви, в праве испытывать ее и готовы при ее появлении уничтожить все, что стоит у них на пути». Ведь любовь в их глазах оправдывает все…


Бегбедер, Ф. Любовь живет три года [Текст]: Роман / Бегбедер, Фредерик. – М: Иностранка, Азбука-Аттикус, 2012. – 192 с.

/Files/images/knigi/6zx.jpgЛюбовь живет три года - это закон природы, так считает герой романа. Но причина его развода с женой никак не связана с законами природы, просто новая любовь захватывает его целиком, не оставляя места ничему другому. Однако он верит в свою теорию и поэтому с затаенным страхом ждет приближения роковой даты.Ларссон, С. Чоловіки, що ненавидять жінок [Текст]: Скандинавський гостросюжетний роман / Ларссон, Стіг. – Харків: Фоліо, 2012. – 702 с.

/Files/images/knigi/9jm.jpgСтіґ Ларссон (1954—2004) — талановитий шведський письменник і журналіст, твори якого набули популярності вже після передчасної смерті автора. Сорок років загадка зникнення юної родички не дає спокою промисловому магнату, й він здійснює останню у своєму житті спробу — доручає розшук зниклої журналісту Мікаелю Блумквісту. Той береться за безнадійну справу скоріше для того, щоб відволіктися від власних неприємностей, але невдовзі розуміє: за фасадом ідилічно мирного містечка криється справжнє пекло — протягом десятиліть хтось катує та вбиває жінок. До Блумквіста приєднується Лісбет Саландер — геніальна (чи божевільна?) дівчина-хакер, чиє минуле також сповнене гірких таємниць.
Ларссон. С. Дівчина, що гралася з вогнем [Текст]: скандинавський гостросюжетний роман / Ларссон, Стіг. – Харків: Фоліо, 2012. – 829 с.

/Files/images/knigi/8cf.jpgПізно ввечері у своїй квартирі вбито журналіста та його подругу, які вивчали канали постачання до Швеції секс-рабинь з Прибалтики та Східної Європи. Усі підозри падають на найдивнішу дівчину у світі з темним минулим — Лісбет Саландер. Мікаель Блумквіст починає власне розслідування загибелі своїх колег і друзів, щоб знайти справжнього вбивцю і довести невинуватість Лісбет, яка колись врятувала йому життя. По всій Швеції розпочато полювання на «вбивцю-психопатку», проте Лісбет Саландер не боїться кинути виклик усім — і мафії, і громадськості, і навіть самій смерті.

Ларссон, С. Повітряний замок, що вибухнув [Текст]: Скандинавський гостросюжетний роман / Ларссон, Стіг. – Харків: Фоліо, 2012. – 894с.

/Files/images/knigi/7sx.jpgЛісбет Саландер не здається. Виснажена після кількох поранень, перебуваючи під охороною в лікарні, вона вирішує помститися своїм ворогам і довести системі, яка, ще коли Лісбет була дитиною, зламала їй життя, запроторивши до божевільні, свою невинуватість. Однак самій упоратися з цим їй несила. На допомогу дівчині знову приходить журналіст Мікаель Блумквіст, чия викривальна книжка сколихне громадськість і переполохає уряд і спецслужби. І можливо, тоді справедливість нарешті переможе.


Муракамі, Х. Погоня за вівцею [Текст] / Муракамі, Харукі. – Харків: Фоліо, 2012. – 318с.

/Files/images/knigi/90l.jpgТвори японського письменника Харукі Муракамі (1949) вже більше двадцяти років підкорюють серця та вражають уяву мільйонів читачів в усьому світі. За роман «Погоня за вівцею» Муракамі був присуджений приз для починаючих письменників. Здавалося б, сюжет роману невигадливий. Від журналіста, що творить рекламні тексти й іншу порожнечу навколо себе, йде дружина. Та дарма — все одно не було між ними нічого яскравого. Замість того з’являється дівчина-повія з чарівними вухами. Любов не любов, але хоч якесь пожвавлення. А потім в життя героя входить вівця — єдина у світі, яку варто розшукати. Ця вівця час від часу вселяється в підхожу людину і стає її сутністю. Вона всемогутня і злопам’ятна. Така уперта тварина. Що за вівця і звідкіля прийшла — невідомо. Та й не це важливо. Пошук вівці — єдине, у чому є сенс. І якщо вже доля звела людину з цією твариною, нікуди від неї не сховатися. Адже вівця легко стає і долею, і думками, і навіть зовнішністю...Леви, М. Странное путешествие мистера Долдри [Текст]: Роман / Леви, Марк. – М.: Иностранка, Азбука-Аттикус, 2012. – 432с.

/Files/images/knigi/q2w.jpgКниги одного из самых популярных французских писателей Марка Леви переведены на сорок пять языков и расходятся многомиллионными тиражами. За право экранизации первого его романа, супербестселлера «Между небом и землей», Стивен Спилберг заплатил два миллиона долларов. Роман «Странное путешествие мистера Долдри» – история, полная тайн и неожиданных открытий. Накануне Рождества гадалка предсказала Алисе дальнюю дорогу, в конце которой ей суждено узнать секреты прошлого и встретить свою судьбу. Потеряв покой, девушка решила отправиться в путешествие. Друзья принялись ее отговаривать, но неожиданно вмешался сосед, художник Итан Долдри: он поддержал ее и даже предложил составить ей компанию. Они тронулись в путь, не догадываясь о том, какие приключения ждут их впереди.

Грасс, Г. Бляшаний барабан [Текст]: Роман / Грас, Гюнтер. – Харків: Фоліо, 2012. – 955с.

/Files/images/knigi/tfg.pngРоман видатного сучасного письменника, лауреата Нобелівської премії (1999 р.) Гюнтера Грасса (нар. 1927 р.) - перша частина епічної трилогії, до якої входять також повість "Кіт і мишка" та роман "Собачі роки". Уперше цей антифашистський твір надрукований у 1959 р. і викликав у суспільстві гучний скандал, а авторові приніс світову славу. Це - насичена деталями, сповнена неймовірних подій та цікавих персонажів, іронічна, а нерідко й саркастична німецька історія першої половини ХХ сторіччя.Памук, О. Музей невинності [Текст]: Роман / Памук, Охман. – Харків: Фоліо, 2012. – 671с.

/Files/images/knigi/7hn.jpg«Музей невинності» — останній, «викоханий» роман Орхана Памука. Завдяки перекладацько-редакторській команді видавництва «Фоліо» український читач одним із перших отримує змогу ознайомитися з інтелектуальним бестселером, що з'явився в Туреччині наприкінці 2008 р. Найтонше лезо азійської меланхолії та європейської іронії — фірмовий стиль автора — прочиняє перед «читачем щасливого 21 століття» двері у «цнотливу», «невинну» епоху. Щастя й кохання — чи є вони? Орхан Памук розмірковує над цим питанням разом з головним героєм роману Кемалем Басмаджи, назавжди закоханим у дівчину Фюсун. Насолоджуємося...

Несбьо Ю. Нетопир [Текст]: Роман / Несбьо, Ю. – Харків:Фоліо, 2012. – 381 с.

/Files/images/knigi/df.jpgУ Сіднеї жорстоко вбито молоду норвежку Інгер Холтер. Для розслідування цього злочину на допомогу австралійським поліцейським приїздить детектив із Осло Харрі Холе. В Австралії на нього чекає багато несподіванок. Тут він зустрічає й втрачає друзів і кохання. А пошуки вбивці, подібного до страшного змія Буббура з легенди австралійських аборигенів, перетворилися для нього на смертельний бій із загадковим ворогом.Сарамаго, Євангелія від Ісуса Христа [Текст]: Роман. – Харків: Фоліо, 2012. – 539 с.

/Files/images/knigi/default.jpeg«Євангелія від Ісуса Христа» (1991), мабуть, одна із найскандальніших книжок ХХ століття. Церква визнала її образливою для католиків, однак саме за цей роман автор одержав Нобелівську премію. Сарамаго зумів дати власне—глибоке та оригінальне—трактування епізодів Нового Завіту. Автор позбавляє Ісуса героїки, показуючи його перш за все людиною з її бідами та сумнівами, бажаннями та помилками.


Перес-Реверте, А. Фламандська дошка [Текст]: Роман/ Перес-Реверте, А. – Х.: Фоліо, 2012. – 442 с.

/Files/images/knigi/7nb.jpg"Фламандський дошка" - інтелектуальний детектив, парадоксальний і багатоплановий. Роман заворожує переміщенням дії з одного тимчасового і культурного шару в інший, запаморочливо закрученим сюжетом. У світі антикварів і колекціонерів старовинна картина фламандського художника XV століття Пітера ван Гюйса - ключ до розгадки жорстоких злочинів, що відбуваються в наші дні, а за кожну програну фігуру у шаховій партії заплачено людським життям. Злочини тривають, і все яснішім стає жахливий задум убивці...


Лу, Е. Наївний-супер [Текст]: Роман / Лу, Ерленд. – Х.: Фоліо, 2012. – 191 с.

/Files/images/knigi/bvf.jpgЕрленд Лу (нар. 1969 р.) — популярний норвезький письменник і драматург. Авторський стиль письменника легко впізнати, його характеризують як «фірмово наївний». Е. Лу часто використовує іронію, гротескні перебільшення і гумор. 25-річний хлопець раптом усвідомлює, що життя не вдалося, й у будь-який спосіб намагається все змінити. Він розважається грою з м'ячем, гамселить по дитячій дошці-гупанці, заприятелював з маленьким хлопчиком, з котрим, як з'ясувалося, у нього дуже багато спільного, і, нарешті, знаходить сенс життя — так просто і ненав'язливо Ерленд Лу говорить про складні речі: про час, вічність, Всесвіт, дитинство — про те, що в житті важливе, а що не варте уваги.

Ці та багато інших книг Ви зможете взяти на абонементі нашої бібліотеки!

Ми чекаємо на Вас!

Наша адреса: вул. Коржівська, 94 м. Ромни Сумська обл. тел. 5-31-53 ел. адреса: library-romny@ukr.net

Кiлькiсть переглядiв: 1618

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.