Найчорніший час між чорними часами в історії України.

1933-й рік... Найчорніший час між чорними часами в історії України. Понад півстоліття тому Україною гуляла смерть. Не було ані війни, ані стихійного лиха, ані пошесті. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав скільки невинного люду лягло у могили - старих, молодих і дітей, і ще ненароджених у лонах матерів. Смерть мала ім'я - голод. З голоду пухли і вмерали діти, чоловіки й жінки працездатного віку, часто-густо цілими родинами. Кожна людина і вся нація повинні осмислити своє минуле.


20 листопада в читальному залі бібліотеки відбувся урок-реквієм "Голодні очі дивляться у вічність" до дня вшанування жертв Голодомору для учнів ЗОШ №2.

Завідуюча відділу історії Роменського краєзнавчого музею Савченко Н. В. зазначила, що навіть скупі рядки документів не можуть зменшити болю і жаху, що охоплює, коли знайомишся зі страшними подіями того часу на нашій роменській землі. Як сталося, без стихії, без засухи, без війни, в самому центрі цивілізованої Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей? Що це було? Це був геноцид. Це була безкровна, людоморська війна тоталітарної системи проти українського народу./Files/images/DSC03262.JPG

Учні мали змогу познайомитися з офіційними документами, статтями та книгами дослідників, а особливо тих, хто був свідком тієї трагедії і кому пощастило вижити, представленими на книжковій виставці "В пам'ять про 33-й", оформленій до дня вшанування жертв Голодомору, а також переглянули фільм "Великий злам", в якому на документальному матеріалі розкриті причини, перебіг і масштаби страшного явища новітньої історії.

Кiлькiсть переглядiв: 88

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.